Спеціальні потреби

Інвестори коментують ситуацію в УкраїнiЗахiднi інвестори далi стурбовані незалежнiстю українських судiв. Про це сказав Майкл Блейзер - засновник інвестиційного фонду Сiгма-Блейзер, який уже роками працює в Українi. Тема днями обговорювалася у вашингтонському Фондi Герiтедж-Спадщина.

Сігма-Блейзер працює на українському ринку вже 12 рокiв. За цей час компанія інвестувала в українську економіку сто п’ятдесят мільйонів доларів. Враховуючи реалії економічного клімату України, каже засновник та президент компанії Майкл Блейзер, приватні компанії, зацікавлені у справжніх та довготривалих прибутках, мають напряму співпрацювати з неурядовими організаціями, зусилля яких направленні на оздоровлення політичної, соціальної, а з тим і економічної ситуації в Україні.

«Ми називаємо наш підхід – гібридним інвестуванням. Ми одночасно працюємо на мікроекономічному та макроекономічному рівнях: підвищуємо вартість компаній, розширюємо їх, розвиваємо, підвищуємо вартість компаній для їхніх працівників, для міст, де вони розташовані і зрештою для наших інвесторів та акціонерів. Водночас, на макроекономічному рівні ми сприяємо розвитку економіки країни за допомогою лобіювання економічних реформ».

Така формула присутності іноземних інвестиційних компаній на українському ринку, на думку Майкла Блейзера, є єдиним способом досягти успіху як для інвесторів, так і українських компаній. За схемою безпосередньої взаємодії з урядами компанія Сігма-Блейзер на сьогоднішній день працює у ста двадцяти восьми країнах на шляху розвитку.

Адже, за словами Майкла Блейзера, саме від конкретних кроків уряду по сприянню прямим інвестиціям залежить, наскільки швидко країні вдається подолати період адаптації до нових ринкових умов.

«Ми певні, що саме iноземні прямі iнвестиції є двигуном економічного розвитку країни у перші роки перехідних економік. Як правило, на початкових стадіях переходу до ринкової економіки національні фонди не мають достатньо коштів, тому країна просто не може дозволити собі фінансувати перехід».

Об’єми інвестицій в українську економіку, хоча не так швидко, як передбачалось експертами, але зростають. Основною причиною обережного ставлення іноземного інвестора до можливості вкладати в українські компанії, на думку Майкла Блейзера, є їхня невпевненість у незалежності судової системи України:

«Найбільша перешкода розвитку для України сьогодні -- це не недосконала законодавча база – за невеликими виключеннями вона вже створена та повноцінно функціонує. Основна проблема – це незалежність судів. Структурна незалежність. Єдиний спосіб для інвестора почуватися комфортно – це після накопичення конкретних судових прецедентів, коли справа була вирішена у суді і коли було продемонстровано, що не було дано хабарів та рішення було винесене справедливо», -- зазначив Майкл Блейзер.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG