Спеціальні потреби

На Сходi України майже усi за Януковича


Проводячи соціологічні опитування перед виборами, експерти незмінно вказують на велику різницю у виборчих настроях на Сході – і решті території України. Голос Америки провiв власне мiнi-опитування у Луганську.

Соціологи кажуть, що в Донецькій та Луганській областях, де найбільше прихильників Партії регіонів, за цю політичну силу готові голосувати понад 70% виборців. Та коли розпитуєш людей на вулицях Луганська, здається, що соціологи щось наплутали і за Партію регіонів тут голосуватиме все населення поголовно:

- «За Януковича».

- «За Януковича, звісно ж».

- «Ми за цього будем, за Януковича».

- «Тільки за Регіони»!

Здається, ця любов з розряду тих, що не потребує аргументів. Більшості луганчан складно пояснити свій вибір:

- «Бо він хороший. Може, пенсію нам додасть».

- «Чомусь я вірю йому, як батьку».

- «Ну не знаю, віримо Януковичу, ось і вся причина».

Інші підтримують Януковича головно через те, що їх не влаштовує Ющенко:

- «Не влаштовує. Не знаю навіть, чому. Може, просто особиста антипатія».

- «Про Ющенка навіть чути не можу. Він стільки наробив біди».

- «“Месія для народу”... “Я знаю, я вас виведу, Ющенко іде в президенти. Tак!” Мене як християнку обурює така позиція. І національна ідея, яка в принципі непогана, але акцент на українізмі -- це для нас не актуальна позиція».

Луганчани переконані, що на президентських виборах не було фальсифікацій і що люди на Майдані стояли за гроші. Як показало наше опитування, мешканці цієї найсхіднішої з усіх українських областей чекають на прихід Януковича – щоб більше не було української мови і кордонів з Росією:

- «Мені в першу чергу російська мова дуже імпонує. Бо я розмовляю тільки російською. Ні, розмовляти ніхто не заважає, але ж документацію я теж хотіла б російською вести».- «Особисто моя думка – щоб навіть об”єднатися з Росією».

- «Я сподіваюсь – якщо прийде до влади Янукович, то політика зміниться. Все-таки нам поки ближче російське, ніж західне. Навіть стандарти інші. Нам не підходить те, як живуть вони».

А дехто свою прихильність до лідера Партії регіонів пояснює напівжартома-напівсерйозно:

- «Ми будемо голосувати за Януковича. – А чому? – А тому, що він теж сидів».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG