Спеціальні потреби

США допоможуть Українi з енергозберiганням


Сполучені Штати готові допомогти Україні впроваджувати енергозберігаючі технології. Про таку можливість говорили сьогодні експерти двох країн на круглому столі у Києві. Йдеться як про скорочення витрат палива промисловістю, так і збільшення видобутку нафти та газу в Україні.

Міжнародний центр енергозбереження перевірив півтора десятки українських підприємств та майже дві сотні житлових будинків. Висновок експертів – невтішний, каже керівник організації Євген Нікітін. Енергоносії, вважає вiн, переважно витрачаються марно:

«Отриманий в результаті аудитів досвід дозволяє сказати, що в України є величезний потенціал енергозбереження. Особливо в промисловості».

Висновок експертів нікого не здивував. Відомий факт: на виготовлення одиниці продукції, українські підприємства витрачають в 2-3 рази більше енергії, ніж у Європі. Майже половину енергоносіїв доводиться купувати за кордоном, переважно в сусідніх країнах. Головний постачальник – Російська Федерація, каже експерт РНБО Юрій Шульга:

«Економіка нашої країни на 50 відсотків залежить від економіки цих країн. І, звичайно, інколи ця залежність переростає в політичну залежність від наших сусідів».

Українська влада задекларувала курс на зменшення споживання енергії. Однак через тривалі холоди взимку витратили рекордну кількість газу. На впровадження сучасного обладнання в бюджеті немає достатньо грошей. Цьогоріч змогли знайти ледве 300 мільйонів гривень. Експерти вважають – цього не достатньо. Поки що не вдалося запровадити й систему фінансового заохочення тих, хто економить енергоносії.

Допомогти Україні в цьому вирішили Сполучені Штати. Там нині намагаються зменшити енергозалежність від інших країн, каже посол США в Україні Джон Гербст:

«Україна має зосередити увагу на економії енергії, на розробці нових внутрішніх джерел енергії. Це може бути метан з вугільних шахт, а також активніше видобувати газ на чорноморському шельфі».

Американці готові надавати допомогу на запровадження в Україні енергоощадних технологій, каже дипломат. Значні кредитні ресурси на це можуть виділити й міжнародні фінансові організації. Згодом споживання енергоносіїв вдасться скоротити. Поки що ж уряду слід подбати про збільшення власного видобування нафти й газу. Експерти радять допустити до розробки перспективних газових родовищ на Чорноморському шельфі провідні світові компанії.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG