Спеціальні потреби

В Одесі говорили про діяльність Місії ЄС


Сьогоднi в Одесі вiдбулося перше засідання координаційної ради, присвячене роботі Місії Європейського Союзу з надання прикордонної допомоги Молдові і Україні. У заході, серед інших, взяли участь міністри закордонних справ України і Молдови, керівник Представництва Єврокомiсiї в Україні і Бiлорусі.

Представники Місії Європейського Союзу розпочали самостійно працювати на лінії прикордонних загонів українсько-молдовського кордону. 15 осіб, громадяни кількох європейських країн, розмістилися у трьох польових офісах. Вони орендують квартири в містах, виїжджаючи безпосередньо на кордон.

Під час зустрічі в Одесі підведено попередні підсумки діяльності Місії та питання її співпраці з прикордонними і митними службами України та Молдови.

Міністр закордонних справ України Борис Тарасюк на прес-конференції, проведеній в офісі Місії ЄС в Одесі, висловив задоволення результатами її діяльності. Він наголосив, що Україна, Молдова і Європейський Союз продемонстрували зразок оперативного вирішення однієї з найделікатніших проблем – організації Місії на кордоні, і висловив бажання, щоби ЄС „з такою ж оперативністю вирішував питання двосторонньої співпраці між Україною і Євросоюзом”:

«Від ініціативи двох президентів до початку діяльності пройшло менше, ніж пів року. Своїм підходом українська влада продемонструвала налаштованість на прозорість і бажання об`єднати зусилля для боротьби з корупцією та іншими негативними явищами на кордоні... Ми позитивно оцінюємо перші два місяці діяльності Місії ЄС. Нам приємно було почути позитивну оцінку професіоналізму українських прикордонників і митників... Нині ще рано давати оцінки, але вже сьогодні можна сказати, що унікальна Місія ЄС продемонструвала свою ефективність, корисність і ми є свідками налагодження тісної співпраці між представниками Місії та відповідними органами влади, прикордонниками і митниками України і Молдови».

Тарасюк, від імені уряду, запевнив учасників засідання консультативної ради, що уряд України і надалі буде надавати різноманітну підтримку діяльності Місії і всі відповідні урядові структури будуть співпрацювати з Місією ЄС.

Зі свого боку міністр закордонних справ Республіки Молдова Андрій Стратан висловив переконання, що робота Місії ЄС буде сприяти перш за все стабілізації ситуації на придністровській ділянці українсько-молдовського кордону.

Голова Місії ЄС з надання прикордонної допомоги Молдові і України генерал Ференц Банфі повідомив, що через шість місяців після початку роботи Місія запропонувала обом країнам-сусідам певні рекомендації. Йдеться, серед іншого, про зміни практичних процедур, які використовуються під час роботи на кордонах з метою досягнення європейського рівня у цьому регіоні діяльності.

До складу Місії нині входять 69 експертів, які є громадянами Бельгії, Чехії, Швеції, Словаччини, Великобританії, Італії та інших європейських країн. В її рамках проводиться навчання на місцях і надаються консультації українським та молдовським службовцям з метою підвищення ефективного рівня контролю на кордоні. Місія є консультативним органом, який виконує технічні функції, і не має виконавчих повноважень.

БорисТарасюк наголосив, що завдяки ініціативі президента Віктора Ющенка щодо врегулювання придністровського конфлікту вдалося поновити переговорний процес. Завдяки спільним зусиллям обох сторін вперше до процесу врегулювання долучився Європейський Союз та Сполучені Штати Америки.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG