Спеціальні потреби

Експерти дещо занепокоєнi газовими угодами


Голова виконавчого комітету Ділової ради Україна-США Морган Вільямс каже, що з точки зору бізнесу, досягнення Україною та Росiєю згоди в газовому питанні є позитивним розвитком подій. Втім, деякі аспекти цієї домовленості таки викликають певне занепокоєння, зауважив він:

«Існує занепокоєння у бізнес-колах щодо того, як довго діятиме ця угода. Чи зробить Росія щось подібне знову за шість місяців? Чи ситуація стабілізується? Тому що проходити через таке знову через півроку -- цього бізнес бачити не хоче. Тому що такі ситуації впливають на ціну ведення бізнесу. Українські бізнесмени вже відчули ці наслідки. І ми б хотіли знати, чим ризикуємо. Інше занепокоєння -- це втягнення компанії-посередника у домовленість між великими державами. Люди ставлять запитання, хто вони є, що вони роблять, скільки їм платять, і відповідь на всі ці питання не є прозорою».

Хоча, за словами Моргана Вільямса, іноземні бізнесмени розуміють політичний контекст відправлення українського уряду у відставку, яке слідувало за газовим протистоянням, його негативні економічні наслідки все ж таки відчуватимуться:

«Бізнес-спільнота бачить такі дії як негативне явище. Такі ситуації погано впливають на інвестиційний клімат. Бізнесмени хотіли б, щоб такі ситуації вирішувалися більш дипломатичними методами з урахуванням економічних чинників».

Деякі експерти висловлюють занепокоєння, що у такій політичній ситуації, що склалась в Україні сьогодні, президент Ющенко не здатний втілити у життя економічні реформи, про які було оголошено ним під час кампанії, та на які розраховував західний інвестор. Морган Вільямс каже, що наразі західні бізнесмени мають набагато менше очікувань відносно процесу реформ в Україні, ніж рік тому:

«Сьогодні бізнесмени більш критично дивляться на те, що відбувається. Йдеться про те, що реформи, на які вони очікували, так і не були впроваджені -- зміни податкового законодавства, цивільної та економічної нормативної бази, ситуація з СОТ. І бізнесмени вже розуміють, що цього не станеться до формування нового уряду. А цього, можливо, не станеться до травня чи червня цього року».

Пан Вільямс додав, однак, що інвестори, зацікавлені у довгострокових проектах в Україні, i ті, які сьогодні вже присутні на українському ринку, продовжуватимуть працювати, не зважаючи на дещо нестабільну політичну ситуацію, що склалась в Україні.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG