Спеціальні потреби

Виник конфлiкт навколо плiвок Мельниченка


Фракція Соціалістів вимагає відставки голови тимчасової слідчої комісії парламенту з розслідування касетного скандалу Віктора Драчевського. Соціаліст Євген Філіндаш наголошує, що комісію не може очолювати людина, яка належить до блоку одного з фігурантів касетного скандалу.

Віктор Драчевський, що належить до блоку нинішнього спікера Володимира Литвина, блокує роботу тимчасової слідчої комісії у справі плівок Мельниченка, стверджує соціаліст Євген Філіндаш. За його словами, якщо Драчевский раніше обіцяв, що робота комісії буде відкритою та прозорою, то тепер він робить все можливе для того, щоб відбілити екс-президента Кучму та спікера Володимира Литвина:

«Ну, одним з самих яскравих прикладів, як саме блокується ця справа, це є те, що і пан голова комісії і багато інших членів комісії голосували проти того, щоб запросити на комісію і заслухати одних з головних фігурантів усіх цих справ екс-президента Кучму і нинішнього спікера, тодішнього голову адміністрації Володимира Литвина».

На сьогоднішній день комісія допитала лише кількох представників колишньої державної охорони і далі цього справа не пішла. Крім того Євген Філіндаш звинувачує Віктора Драчевського в упередженості до Мельниченка, оскільки нещодавно, на одному з каналів він назвав його агентом спецслужб. Філіндаш наголошує, що голову слідчої комісії необхідно замінити, проте прізвища можливих кандидатів не називає. Він відзначає, що соціалісти не хочуть, щоб комісію очолив хтось з їхнього табору, оскільки це дасть підстави для звинувачень на адресу їхнього лідера Олександра Мороза. Головна мета соціалістів, за словами Філіндаша, завершення цієї справи у суді:

«Ми бачимо, що блокується розслідування п`ять років. Не може відбутись суд по цій справі. Ми вважаємо, що крапку має ставити не Мельниченко, не Драчевський чи Філіндаш. Крапку має поставити суд, але суд повинен відбутись, і повинно, щоб судом було винесено вирок у цій справі, не лише по виконавцям, як намагалась це зробити прокуратура раніше, а й по замовникам цієї та інших справ».

Відповідаючи на запитання журналістів, Євген Філіндаш повідомив, що соціалісти ініціюватимуть у парламенті голосування за відставку Драчевського з посади голови слідчої комісії.

XS
SM
MD
LG