Спеціальні потреби

США вітають кроки Києва на зустріч бiзнесу


Заступник помічника міністра торгівлі США з питань Європи Ерік Стюарт вкотре підтвердив зацікавленість адміністрації Буша у подальшому укріпленні стосунків між Україною та Сполученими Штатами, у тому числі за допомогою встановлення тiснiших бізнес-зв’язків між американськими та українськими компаніями. Ерік Стюарт наголосив, що кроки, до яких за останній рік вдався український уряд, служать чітким сигналом для американських компаній, які прагнуть прийти в Україну:

«Американські компанії прагнуть в Україні того ж самого, чого вони прагнуть і в Сполучених Штатах. Вони шукають прозорості, сприятливого бізнес-клімату та відкритого ринку. А це забирає певний час. На мою думку, адміністрація Ющенка вдалася до певних позитивних кроків у цьому напрямку, як і обіцяла. Говорячи про прозорість, я маю на увазі, наприклад, захист прав інтелектуальної власності, що стало ключовим моментом ведення бізнесу не тільки в Сполучених Штатах, а і у всьому світі».

Окреслюючи галузі української економіки, у яких найбільш зацікавлені американські компанії, Ерік Стюарт окремо виділив сферу високих технологій:

«Багато компаній висловлювало зацікавленість галуззю високих технологій України. Існує широке визнання наявності в Україні малих та середнього розміру компаній високого ґатунку, які розробляють надзвичайно корисні та іноваційні технології. Тому я справді бачу для американських компанiй чудову можливість потенційного партнерства та ведення бізнесу з українськими колегами. І ми хочемо якомога більше це заохочувати. Але знову ж таки повертаємось до захисту прав інтелектуальної власності – для галузі високих технологій це є критичним питанням».

Американський урядовець впевнений, що прихід на український ринок американського бізнесу означатиме взаємну вигоду для економік обох країн:

«І справа у тому, що американські компанії приходять з мінімальною кількістю старших менеджерів високого рівня, але водночас з великими об’ємами інвестиційного капіталу. Крім того, вони привозять із собою нові технології, що в перспективi несе велику користь для українських компаній та народу».

Що ж до статусу країни з ринковою економікою, ненадання якого Україні Сполученими Штатами викликає у деяких сумніви щодо готовності США впроваджувати в Україні повноцінні бізнес-проекти, Ерік Стюарт зазначив, що це питання не має під собою ніякого політичного підґрунтя:

«Найважливіше, що ви маєте пам’ятати про статус країни з ринковою економікою – це не є політичним рішенням. Це рішення обумовлюється виключно специфічними критеріями, яким мусить відповідати Україна. Ці критерії розповсюджуються на всі країни, які прагнуть отримати статус країни з ринковою економікою. Ставлення до України у цьому сенсі нічим не відрізняється від ставлення до інших країн, яким Сполучені Штати надали цей статус. І ніякої затримки нема. Ми продовжуємо інтенсивні переговори з українським урядом. Ми продовжуємо розгляд заявки, наданi Україною, та водночас проводимо переговори як з українським урядом, так і американською бізнес-громадою».

Остаточне рішення стосовно надання Сполученими Штатами Україні статусу країни з ринковою економікою, передбачає урядовець, буде прийнято ще до кінця першої половини 2006 року.

XS
SM
MD
LG