Спеціальні потреби

Євразійський союз молоді розпущено за вандалізм на Говерлі


Організації, що спаплюжила українські державні символи на Говерлі, більше не існує. Про скасування реєстрації “Євразійського союзу молоді” повідомило сьогодні Міністерство юстиції України. Як сказано в заяві прес-служби Мінюсту, рішення про примусовий розпуск прийнято на виконання постанови Бахчисарайського райсуду Криму.

Як зазначає прес-служба Мінюсту, від моменту реєстрації в 2006-му році Бахчисарайська районна молодіжна організація “Євразійський союз молоді” неодноразово порушувала закон “Про об’єднання громадян”, зокрема проводила масові заходи поза межами Бахчисарайського району. Навесні цього року організація була тимчасово заборонена, проте й далі діяла, за що її керівника було притягнуто до адміністративної відповідальності.

Підставою для ліквідації об’єднання став позов прокурора Бахчисарайського району, а обґрунтуванням для примусового розпуску – здійснення протиправної діяльності після накладення стягнень, передбачених законом.

“Євразійський союз молоді”, скорочено ЄСМ, був створений 2005-го року в Росії як молодіжна структура в рамках Міжнародного Євразійського Руху, очолюваного Олександром Дугіним. Офіційна ідеологія ЄСМ – антиамериканізм і антиглобалізм. Називаючи себе “імперськими анархістами” і проголошуючи гасло “Русскій, вставай!”, євразійці виступають за так званий “третій шлях” – не ліберальний і не комуністичний. Серед головних цілей політичного об’єднання – протидія новій звилі “оксамитових” революцій на пострадянському просторі, які, на думку ЄСМ, ведуть до встановлення проамериканських режимів.

Керівник організації Олександр Дугін влітку 2006-го року був оголошений персоною нон-грата в Україні, проте пізніше заборону на в’їзд було знято.

У жовтні минулого року члени організації брали участь у сутичках в Києві під час маршу ветеранів ОУН-УПА, а цими днями сплюндрували українські державні символи на Говерлі. Про акт вандалізму, вчинений на найвищій горі України, члени організації докладно відзвітували на своєму сайті. Євразійці взяли на себе відповідальність за спиляний тризуб – за їх словами, “символ окупації України”, та розбитий пам’ятний знак на честь української Конституції, яку вони називають “так званою”. Замість жовто-блакитного прапора вандали підняли над Говерлою прапор із символікою ЄСМ, пообіцявши зробити Україну складовою Євразійської імперії, а Говерлу перейменувати на пік Сталіна. Єесемівці застерегли також від призначення прем’єр-міністром Юлії Тимошенко. У цьому разі вони пригрозили актами прямої дії проти керівників країни.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG