Спеціальні потреби

Українське МЗС про поправку Джексона-Веніка


Міністерство закордонних справ України вітає намір США скасувати поправку Джексона-Веніка. За словами керівника прес-служби МЗС Василя Филипчука, керівник зовнішньополітичного відомства країни вже надіслав листи подяки американським посадовцям, що допомагають Україні вирішити цю проблему.

Поправку Джексона-Веніка Україна отримала у спадок від Радянського Союзу у 1974 році, коли в країні діяли жорсткі правила щодо еміграції. Передбаченими поправкою торговельними обмеженнями Сполученi Штати намагалися пом`якшити цi правила.

Втiм, починаючи з 1992 року, США щорiчно надавали Українi статус країни, до якої застосовувались нормальні торговельні стосунки. Поправка фактично iснувала лише на папер i якщо не обмежувала дію значної кількості торговельних операцій, то принаймні вносила у них значний дискомфорт.

Минулої п`ятницi за скасування дiї поправки щодо України одноголосно проголосував Сенат США.

Керівник прес-служби МЗС Василь Филипчук каже, що українська сторона дуже сподівається, що слiдом за Сенатом пiде Палата представникiв:

«Поправка Джексона-Веніка не відповідала безперечно духу українсько-американського стратегічного партнерства. І ми дуже задоволені тим фактом, що на даний момент це питання знаходиться на своїй остаточній стадії вирішення. Ми очікуємо, що Палата представників Сполучених Штатів якнайшвидше прийме рішення щодо скасування поправки Джексона-Веніка щодо України».

За словами Филипчука, міністр закордонних справ Борис Тарасюк вже надіслав листи подяки політичним та громадським діячам Америки, які допомагають Україні вирішити цю проблему.

Прихильно до скасування поправки також уже поставився Бiлий дiм.

Вирішення ще однієї проблеми, а саме надання Україні статусу країни з ринковою економікою МЗС очікує у грудні цього року під час проведення саміту Україна-ЄС, відзначає Филипчук і додає, що втрати України через відсутність цього статусу щороку становлять вісім мільярдів доларів:

«Ми думаємо, що під час цього заходу відбудеться обговорення внутрішньої ситуації як в Україні, так і у Європейському Союзі. І буде зокрема відзначена важливість для подальшого європейського руху України проведення парламентських виборів у нашій державі у повній відповідності до міжнародних стандартів. Ми також очікуємо, що у ході саміту Україна-ЄС буде остаточно вирішене питання щодо надання Україні статусу країни з ринковою економікою. Ми також очікуємо, що ЄС надасть чітку підтримку України до вступу у СОТ».

Тим часом українські інформагентства, посилаючись на джерела у секретаріаті Ради Європейського Союзу, передають, що Україна отримає статус країни з ринковою економікою на початку 2006 року.

XS
SM
MD
LG