Спеціальні потреби

Тарасюк про міграцію, «Криворіжсталь» та вибори


Міністерство закордонних справ України підписало угоду про співробітництво з Міжнародною організацією з міграції. За словами міністра закордонних справ Бориса Тарасюка, ця угода допоможе гарантувати безпеку українцям, що опинились за кордоном у скрутному становищі.

Підписана угода допоможе у боротьбі з торгівлею людьми та нелегальною міграцією, кажуть у міністерстві закордонних справ. Та додають, що тепер постраждалим оплачуватимуть авіаквитки для повернення додому та гарантуватимуть психологічну реабілітацію. Вже зараз, за словами міністра закордонних справ Бориса Тарасюка, в усіх українських посольствах діє наказ, яким забезпечують безпосередній контакт постраждалого із представниками консульського відділу. Створені 23 відділеня допомоги при посольствах. Добре себе зарекомендував Центр допомоги морякам, що діє у Нью-Йорку. У зв’язку із захопленням 22-ох українців біля берегів Сомалі, центр почав працювати цілодобово. МЗС України вже звернулось з проханням про допомогу до НАТО та кризового центру ООН, однак за словами Бориса Тарасюка, питання викупу українців мають вирішувати судновласник та страхова компанія:

«Ці переговори є дуже делікатною, так би мовити, матеріальною справою. І це є справа власника і страхової компанії. В той же час ми не виключаємо того, що в разі, якщо переговори будуть затягуватись, щоби звернутись по допомогу щодо визволення наших громадян».

Міністерство не обійшло увагою і тему продажу «Криворіжсталі». Борис Тарасюк каже, що максимально прозорий продаж підприємства сприятиме приходу в Україну інших західних інвесторів:

«Це безперечно є й особистий успіх президента, який обіцяв на Майдані під час виборчої кампанії, що ця несправедливість має бути виправлена і це є великий успіх уряду України, однозначно, що з цією подією. З нормальною, прозорою процедурою приватизації Криворіжсталі, практично зростає інвестиційна привабливість України».

Борис Тарасюк додав, що сьогодні МЗС готується до ще одної важливої події, до парламентських виборів. За його словами, сьогодні на консульському обліку за кордоном перебуває понад 390 тисяч українців. І починаючи з 1 листопада, вони можуть перевірити свої дані у списках виборців, які будуть вивішувати у посольствах.

XS
SM
MD
LG