Спеціальні потреби

Рибачук: Україна тримає курс на Європу


Україна за минулий тиждень довела свою відданість справі євроінтеграції і буде активно працювати із західним бізнесом – заявив сьогодні глава секретаріату президента Олег Рибачук. Він каже, що найбільший український металургійний комбінат Криворіжсталь продадуть згідно з графіком, і що чесним конкурсом Україна заохочуватиме західних інвесторів.

Останній тиждень Олег Рибачук називає дуже вдалим у справі євроінтеграції України. Британський візит президента Ющенка, зустрічі з королевою Єлизаветою та Тоні Блером, візит делегації і генсекретаря НАТо до Києва – це ті конкретні речі, які роблять Україну ближчою до Європи – каже держсекретар. Зараз НАТО залишається однією з найближчих інтеграційних перспектив для України, і влада обіцяє переконати українців у важливості вступу до цієї організації.

Цього тижня Ющенко зустрічався і з інветорами. Для того, аби не лише декларувати нові правила на українському ринку, а й довести їх на практиці уряд готує зраково-показовий приватизаційний конкурс найбільшого українського металургійного підприємства – Криворіжсталі.

Втім, в той час, коли урядовці та провладні політики кажуть про успіхи на євроінтеграційному фронті, соціологи та політологи вказують і на неагтивні тенденції. Зокрема, згідно з опитуванням Фонду Разумкова, суперечки всередині помаранчевої команди і полiтичні скандали призвели до недовіри українців і до гасел нової влади, в тому числі і до гасла євроінтеграції. За словами експерта Фонду Валерія Чалого, кількість прихильників вступу до ЄС впала до найнижчої цифри – 40%

Зараз у справі євроінтеграції у влади декілька задач: на фоні виборчої кампанії та економічної кризи демонструвати зовнішньополітичні успіхи та переконувати своїх співгромадян у правильності обраного шляху. За словами політологів, вибір між дешевим газом та деморктичними цінностями для багатьох залишається складним.

XS
SM
MD
LG