Спеціальні потреби

Пiдсумки українсько-натiвських переговорiв


Україна не має наміру відмовлятися від курсу на вступ до НАТО і готова прискорити необхідні для цього реформи. Натомість aльянс тримає двері відкритими для України і чекає не на красиві слова, а на результати. Таке резюме переговорів українських урядовців з керівництвом блоку, що відбулися в Брюсселі.

Новий прем`єр міністр України Юрій Єхануров повернувся із поїздки в Брюссель задоволеним. Це були його перші переговори із керівництвом НАТО. Обидві сторони назвали їх успішними. В той же час керівництво блоку й надалі утримується від коментарів про можливу дату набуття Україною членства. Генеральний секретар альянсу Яап де Хооп Схеффер каже, що все залежить лише від швидкості, з якою Київ проводитиме реформи:

«Ми залишаємо двері альянсу відкритими. Політика відкритих дверей залишається в силі. Це дуже важливий момент. І сьогодні і взагалі останнім часом головним лозунгом нашої роботи буде гасло «дії говорять краще, ніж слова». Виконання реформ за повної підтримки з боку НАТО буде найкращим способом і найкращим шляхом до вступу до НАТО».

Генсек НАТО говорить, що одним із ключових індикаторів, за яким оцінюватимуть готовність України до членства, буде демократичність наступних парламентських виборів. Вже у жовтні делегація НАТО відвідає Київ, Одесу, Донецьк та Харків, де перевірить хід реформування збройних сил.

Пан Єхануров також закликає не поспішати давати прогнози, коли Україна перейде від програми партнерства до виконання плану набуття членства. Натомість він пропонує розробити графіки реформування армії до стандартів НАТО. І слідкувати, чи дотримується їх Україна:

«Це є питання, які ми пов`язуємо в Україні із створенням професійної армії. Я так думаю, що це є питання скорочення наших військових сил до рівнiв, якi визначенi будуть нашим законодавством. Мені сьогодні сказали – треба, щоб з верху до низу, до рівня лейтенанта наші військові повинні володіти англійською мовою, щоб могли співпрацювати. Тобто є багато індикаторів. І треба не ставити запитання, коли ми станемо членами НАТО, а треба ставити запитання – ''коли ми все це виконаємo''. Але найголовніше, щоб більшість населення України розуміли, що нам це потрібно».

Тим часом на полігоні у Львівській області почалися спільні польові навчання українських військових та сил НАТО. В них беруть участь півтисячі вояків з 25 країн, повідомляє прес-служба українського оборонного відомства. Протягом трьох днів підрозділи перевірятимуть готовність координувати спільні дії в разі нападу терористичних атак. Зокрема й із застосуванням хімічної та біологічної зброї.

Відео - найголовніше

Імунітет "трійки" у розслідуванні злочинів агресії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG