Спеціальні потреби

Єхануров прагне кращих стосункiв iз сусiдами України


Новий прем`єр-міністр України Юрій Єхануров має намір налагоджувати активні зв`язки з найближчими сусідами. Перші його закордонні візити будуть до Росії та Білорусі. У Мінськ Єхануров поїде у жовтні. Про це сьогодні домовлися керівники зовнішньополітичних відомств двох країн. Водночас Білорусь проти того, аби Україна виступала посередником у справі її примирення із ЄС.

На фоні різкого загострення стосунків Білорусі з Польщею і, як наслідок Євросоюзом, триває у Києві візит міністра закордонних справ Білорусі Сергія Мартинова. Після перемоги помаранчевої революції стосунки Києва з Мінськом стали значно прохолоднішими, дійшло навіть до ноти протесту після заяви президента Ющенка про готовність України допомагати країнам, що мають вибороти право на демократію, серед яких називалися Куба та Білорусь.

Тепер Україна пропонує посередницьку допомогу, аби залагодити конфлікт Білорусі та ЄС. Втім, ця ініціатива Києва, який попри скандали вдома, прагне відігравати більше активну роль у регіоні, не надто сподобалася білоруському міністру:

«Суверенна держава сама визначиться з процесами всередині свого суспільства і не потребує зовнішньої допомоги при всій повазі до нашої братньої України».

Втім, в цілому, пан Мартинов називає співпрацю України з Білоруссю позитивною:

«Те, як розвиваються наші стосунки насамперед в економічній сфері викликає в нас задоволення. Ми очікуємо товарообороту в цьому році на рівні пітора мільярда доларів і вважаємо, що це не межа».

Для того, аби цей позитив продемонструвати і на політичному рівні, до Мінська вже на початку жовтня поїде новий прем`єр Єхануров. Там він зустрічатиметься з першими особами країни і має намір підписати п`ять міждержавних документів, щоправда ще не відомо яких саме.

Після Юлії Тимошенко, яка віддавала перевагу поїздкам на Захід, Єхануров починає свою прем`єрську каденцію з того, що наводитиме контакти з росіянами та їх найближчими союзниками - білорусами. До речі, посол Росії сьогодні заявив, що саме під час цих візитів і вирішуватиметься важливе для України питання ціни на енергоносії.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG