Спеціальні потреби

Ющенко в День незалежностi звернувся до народу


Україна сьогодні відзначала 14-ту річницю своєї незалежності. З київського Майдану до нації звернувся президент Віктор Ющенко. Головна ідея його промови – країна повинна об`єднатися.

Президент Ющенко промовляв до українського народу з того ж місця, що і під час своєї інавгурації – із під стелли Незалежності. Сцена була оформлена у подібному стилі, однак замість помаранчевих полотен були жовто-блакитні та з національними візерунками. Послухати президента на Майдан прийшли декілька десятків тисяч людей, однак їх кількість була значно меншою, аніж під час помаранчевої революції.

Саме про революційні здобутки українців і говорив президент Ющенко. Фактично його звернення до народу було своєрідним звітом за перші вісім місяців його влади. До найголовніших здобутків Ющенко зарахував таке:

«Вперше ми знаємо що таке свобода слова. Вперше ми маємо такі високі соціальні стандарти – пенсіонери отримали пенсії, що дорівнюють прожитковому мінімуму, мати, що народила дитину, отримала достойну допомогу від держави».

Наступний рік президент називає роком села і каже про серйозні реформи в аграрній сфері. Україна не подолала бідність, однак для влади і далі це буде головне завдання. Президент визнає, що далеко не всі люди у новій владі відповідають ідеалам Майдану і попереджає про другу хвилю кадрових призначень:

«У владі змінилося багато облич, однак обличчя влади змінилося часом мало. Я не збираюся з цим миритися. Той, хто вважає, що пересидів першу хвилю кадрових перестановок – помиляється».

Головне гасло звернення до українців - об`єднання. Нація має примиритися і разом будувати майбутнє. Ющенко на Майдані знову казав про об`єднання навіть на рівні Церков.

«Країна хоче чути голос своєї інтелігенції. Місію повернення нації до її духовних витоків має виконати єдина українська помісна Церква».

І найголовніший політичний месидж -- президент нічого не казав про політичну реформу, однак висловив переконання, що депутати збільшать прохідний бар`єр на парламентських виборах. Нині він становить 3 відсотки.

«Я сподiваюся, що у нинішньої Верховної Ради вистачить патріотизму збільшити прохідний бар`єр. Так ми отримаємо справді представницьку владу, а не клуб власнкиів політичних партій».

Перше звернення Президент до народу після інавгурації тривало понад 20 хвилин і закінчилося скандуванням „Ющенко”, яке, щоправда, було суттєво слабкішим від звуків революційного Майдану.

Оглядачі вже назвали звернення президента тезами його виборчої кампанії. Ймовірно, що тепер Віктор Ющенко звертатиметься до народу частіше, адже раніше він обіцяв робити такі звіти щомісяця.

XS
SM
MD
LG