Спеціальні потреби

Українські правоохоронні органи чекає реформa


Президент Вiктор Ющенко висловив незадоволення діяльністю прокуратури і вимагає негайно скликати засідання Ради національної безпеки і оборони. Оглядачі заговорили про можливі кадрові зміни в керівництві правоохоронних структур.

Після висловлених напередодні критичних зауважень про роботу українських дипломатів Ющенко заявив, що незадоволений реформуванням правоохоронних органів. Найбільше на горіхи дісталося прокуратурі. Відкриваючи у вівторок новозбудовану станцію столичного метро, президент визнав, що в роботі цього відомства є серйозні збої. Часто порушені кримінальні справи так і не доходять до суду. Багато з них розслідуються невиправдано довго.

Президент Ющенко також висловив незадоволення тим, що несанкціоноване прослуховування телефонів державних чиновників в країні досі не припинено. Причому від витоку інформації не захищений навіть урядовий зв`язок. Час від часу розшифровки таких переговорів з`являються в інтернеті. Глава держави заявив, що вже на наступному засіданні Ради національної безпеки і оборони розглянуть варіанти реформування правоохоронних органів.

Після цієї критики в Україні знову заговорили про можливу відставку генпрокурора Святослава Піскуна. Він чи не єдиний керівник відомства, що працював на цій посаді за часів Леоніда Кучми. Оглядачі навіть називають прізвища ймовірних кандидатів на крісло генпрокурора у разі звільнення Піскуна. Серед них -- народні депутати Володимир Стретович і Сергій Головатий.

Втім секретар Ради нацбезпеки і оборони Петро Порошенко у вівторок заявив, що поки не має жодної інформації про кадрові ротації у правоохоронних структурах. Але він підтвердив, що вивчається можливість підпорядкування Міністерству внутрішніх справ Держприкордонслужби. Останню очолює брат спікера Верховної Ради Володимира Литвина - Микола. Саме тому оглядачі не виключають, що навколо цього рішення буде складна дискусія.

В процесі реформування також знаходиться Державтоінспекція. Президент Ющенко ліквідував відомство своїм указом, маючи на меті побороти в ньому корупцію. Однак згідно з даними статистики, після цього кількість автоаварій на шляхах країни суттєво зросла.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG