Спеціальні потреби

Донецький телеканал заявляє про переслідування з боку влади


Про чергове протистояння з владою заявляє донецький телеканал КРТ. Керівники каналу пов`язують напади на своїх працівників із політичними переслідуваннями.

Нова влада переслідує незалежну та опозиційну пресу – саме твердять керівники донецького телеканалу КРТ. Ще з весни у КРТ був затяжний конфлікт з Нацрадою за ліцензії на мовлення. Цих ліцензій канал не отримав, а тепер його головний редактор Раміль Замдиханов каже, що телеканал витясняють із кабельних мереж з інших регіонів, зокрема з Криму. Відтак нині телеканал мовить переважно на Донецьку область.

Останнім часом канал переслідують неприємності. Спочатку невідомі напали на журналістку Лесю Чепурну, потім на інженера Дмитра Скидана, а нещодавно правоохоронці провели обшук у компанії співзасновника каналу. Все це шеф-редактор служби інформації Володимир Петров називає невипадковими фактами:

«Все складається дуже логічно. Спочатку Нацрада, потім порушення кримінальної справи проти гендиректора, потім напад на Лесю, потім на інженера. Скажіть, чи було у цій країні хоч на один канал відразу стільки неприємностей? Чесно кажучи, не пам`ятаю».

Втім погроз на адресу каналу нападники на журналістів не висловлювали, а по факту нападів порушені кримінальні справи, хоч результатів розслідування і досі не має.

Керівники телеканалу звернулися із заявою до українського керівництва та незалежних організацій з вимогою гарантій недоторканності каналу. У заяві йдеться, що „канал став об`єктом переслідування влади через принципову позицію об`єктивно висвітлювати події в суспільстві”. Втім самі керівники каналу визнають, що вони симпатизують опозиційним політикам і антивладним поглядам. Говорить Раміль Замдиханов:

«Наш канал пов`язаний з Геннадієм Васильєвим точно так же, як він пов`язаний з Леонідом Кравчуком, Нестором Шуфричем та всіма політиками, які не заглядають у рот до нинішньої влади, а знаходять у собі силу критикувати все те, що зараз відбувається в нашій країні. Ми розцінюємо наш канал як такий, що критично оцінює всі події в нашій країні. З цієї позиції ми пов`язані з будь-яким політиком, який поділяє наш погляд».

Канал КРТ мовить переважно російською мовою і називає себе україно-російським православним каналом, а також каналом без насилля та реклами. На питання, за чий рахунок живе канал без реклами його керінвики кажуть про добровільні пожертви благодійників. Імена цих благодійників не називають і твердять що не роблять їм інформаційних послуг, хоч напередодні виборів інфорамційна складова каналу буде збільшуватися.

Раніше українська преса пов`язувала канал КРТ із екс-генпрокурорм Геннадієм Васильєвим, однак зараз його керівники твердять, що лідера партії „Держава” немає у списку засновників.

XS
SM
MD
LG