Спеціальні потреби

Українські миротворці передають контроль іракській армії


Значну частину іракської провінції Васіт відтепер контролюватимуть підрозділи місцевої піхотної бригади. Українські стабілізаційні сили передали свої повноваження з підтримання миру іракському командуванню, повідомляє прес-служба Міноборони. Церемонія підпісання відповідного протоколу відбулася напередодні.

Сторони домовилися про розділ провінції Васіт на чотири зони відповідальності, дві з яких відтепер перебуватимуть під контролем іракської армії. Контроль ще в одній зоні – 10-кілометровій ділянці ірано-іракського кордону – покладено на бригаду іракської прикордонної поліції.

Перед цим іракські підрозділи пройшли відповідну сертифікацію. Інспектори визнали, що вони готові до самостійного виконання та проведення антитерористичних операцій за підтримки Багатонаціональних Сил.

У визначених секторах іракські військові здійснюватимуть охорону важливих об’єктів, проводитимуть стабілізаційні та гуманітарні операції, патрулюватимуть населені пункти і автомобільні шляхи.

На українське миротворче з’єднання покладені повноваження з нагляду та контролю за їхньою діяльністю. Українське командування затверджуватиме плани операцій іракських колег. Крім того, місцеві військові будуть звітувати українцям про свою діяльність.

Наступним кроком, повідомляє українське оборонне відомство, буде передача бригаді іракської армії базового табору “Зулу”, що поблизу міста Ес-Сувейра. А загалом повну передачу повноважень від українських до іракських військових у провінції Васіт заплановано завершити до 30 листопада 2005 року.

До того часу українські миротворці братимуть участь в організації тендерів на спорудження для потреб місцевої армії військових об’єктів. Зокрема, будівництва військового полігона, казарм та закупівлі оргтехніки.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG