Спеціальні потреби

Бізнес і влада: краще чи гірше?


Mалий та середній бізнес, який палко підтримав помаранчеву владу, наразі не відчув позитивних змін в умовах ведення підприємницької діяльності в Україні. Як свідчить опитування, проведене Радою підприємців, бізнес так само змушений платити хабарі і так само страждає від бюрократичної сваволі, як за старої влади, а величезна більшість опитаних каже, що підприємницький клімат погіршився. Голова Ради політичної партії “Народний Союз Наша Україна” Роман Безсмертний вважає, що причина – у бракові скоординованості дій між владою і бізнесом:

“Представники бізнесу – це ті люди, які своїми зусиллями і надзусиллями в листопаді взяли владу в руки. Тепер виникає питання – а чому так трапилося, що ми так поволі розпоряджаємося цією владою, в тому числі і в питаннях регулювання діяльності бізнесу. І відповідь на це питання ми можемо отримати тільки при умові, що ми ведемо постійне спілкування, постійний моніторинг очима бізнесу наших дій і корекції своїх дій.”

Президентська партія “Народний Союз Наша Україна” ініціювала діалог між бізнесом і владою. Комплексну програму захисту інтересів малого та середнього бізнесу обговорювали на відкритому засіданні президії ради партії за участю підприємців з усіх регіонів України. За словами голови Ради підприємців Ксенії Ляпіної, саме партія при владі може стати майданчиком для суспільної дискусії з важливих для бізнесменів тем:

“Постане гостре питання – як поєднати свободу підприємницької діяльності, помірність податкового навантаження і високі соціальні видатки, які вкладаються в бюджет. Відповідь на це питання геть непроста, і сьогодні немає на це відповіді, навіть в найвищих ешелонах влади, сьогодні до нас звертається президент і прем’єр, всі наші лідери, давайте шукати цю відповідь разом.

Я думаю, що партія “Наша Україна” є саме тією площадкою, яка здатна цю дискусію провести і знайти отой самий український баланс, баланс між цими двома напрямками – соціальний і ліберальний, щоб і розвиток був, і водночас ми мали високий розвиток соціального захисту.”

За підсумками засідання президія Ради партії, зокрема, зобов’язала регіональні партійні організації стежити за тим, як створюються органами влади на місцях “єдині вікна” з реєстрації підприємців, та створити “гарячу лінію” для захисту прав підприємців від сваволі чиновників і бюрократичної тяганини.

А уповноваженим представником партії з питань розвитку підприємництва обрано відому захисницю прав підприємців, народного депутата Ксенію Ляпіну.

Відео - найголовніше

Найважливіше з промови Байдена до американців.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:45 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG