Спеціальні потреби

Неефективність українського уряду: висновки експертів


Українська влада за пів року так і не стала ефективною. Такий висновок зробила неурядова організація за результатами власного дослідження. Нові чиновники успадкували майже всі вади своїх попередників – непрофесійність та непідзвітність виборцям. Втім, говорити про політичні переслідування опозиції, буде сильним перебілшенням.

Заяви нинішньої опозиції про політичні переслідування в Україні не мають підстав. Принаймні так вважають експерти Комітету виборців України, які досліджували ефективність нової влади у першому півріччі. Голова КВУ Ігор Попов каже, за цей час призначено майже половину керівників різного рівня, але прикладів порушення закону – одиниці:

“Дійсно звільнили дуже багато людей. Але майже всіх їх звільнили згідно процедур. Крім того дуже багато людей не можуть звільнити. Тому що чиновники багато років не брали відпустку і тепер відгулюють відпустки. Їм повинні знайти нове місце роботи і це стало великою проблемою нової влади. Але і в центрі і на місцях масових і незаконних звільнень за політичними мотивами не відбулося. Є звільнення, але ці люди не викенені на вулицю.”

Справа голови Донецької облради Бориса Колєснікова – чи не єдина, яку в перспективі можна буде назвати політичною. Провину за це Попов покладає на непрофесійні дії правоохоронців:

“Якщо ще місяць-два це буде продовжуватися, без висування звинувачень, без передачі справи до суду, то це стане ще більш резонанснішим, і ще більше пахнутиме політичними переслідуваннями. Так само є багато політичних заяв правоохоронних органів, де вони звинувачують когось у чомусь і при цьому не висувають політичних звинувачень.”

Втім, каже Попов, й інші дії нової влади важко назвати ефективними. Головні проблеми попередників подолати так і не вдалося. Виконавча вертикаль за шість місяців і досі не сформована. В деяких областях ротації кадрів взагалі не пішли далі обласного рівня – майже 100 відсотків чиновників зберегли свої посади в Києві та Донецьку. Зроблені ж призначення здійснювалися кулуарно і без врахування професійного рівня кандидатів. Експерти кажуть, що все частіше як у Києві, так і в регіонах, конфліктують між собою члени правлячої коаліції. Однак в цьому є й деякий позитив – КВУ вважає, що задіяти адмінресурс на наступних парламентських виборах влада не зможе.

XS
SM
MD
LG