Спеціальні потреби

Hewlett Packard збиратиме комп'ютери в Україні


Один із найбільших виробників комп`ютерної техніки в світі - американська корпорація «Hewlet Packard» планує відкрити в Україні свою фабрику. Серійне виробництво може початися вже до кінця року, повідомив менеджер київського представництва компанії Сергій Кадулін. За його словами, фабрика буде збудована у Києві і вироблятиме лише декілька типів настільних систем з модельного ряду «НР». Вся техніка призначена для потреб українського ринку. Кадулін повідомив, що виробничі потужності будуть найбільшими в Україні. Однак відмовився назвати запланований річний обсяг виробництва та залучені інвестиції.

За рахунок локалізації виробництва, вартість комп`ютерів у роздрібній мережі буде суттєво знижено. Відтак, кажуть у компанії, техніка стане доступнішою як для корпоративних клієнтів, так і для домашніх користувачів. Крім того коmп`ютери будуть оснащуватися ліцензійними операційними системами та програмним забезпеченням компанії «Microsoft». За рахунок введення нових потужностей «НР» планує збільшити власну долю на українському ринку з нинішніх 2% до 15-20%.

Про значні капіталовкладення в Україну заявив і відомий американський інвестиційний фонд DFJ-Nexus. Про це у вівторок під час візиту в Київ оголосив керівник компанії Тим Дрейпер. За його словами, метою новоствореного фонду буде посування на світовий ринок досягнень українських науковців та створення в Україні аналогу американської «Силіконової долини». Дрейпер переконаний, що проект може бути фінансово успішним без будь-яких податкових пільг та преференцій з боку держави.

Фонд має намір залучити понад 50 млн доларів для фінансування декількох десятків інвестиційних проектів. Юридичне завершення створення фонду очікується у третьому кварталі нинішнього року. До його фінансування залучатимуть і приватних інвесторів. Серед іншого Дрейпер вважає привабливими інвестиції в розробки в біотехнології та розвиток Інтернету.

XS
SM
MD
LG