Спеціальні потреби

Перший інвестиційний форум “Україна-Росія 2005”


У Києві відкрився Перший інвестиційний форум “Україна-Росія 2005”. На форумі, в якому беруть участь представники крупних українських та російських компаній, мають обговорити проблему залучення російських інвестицій.

Після “міні-Давосу” за участю західних інвесторів Україна звертає свій погляд у бік інвесторів російських. У Києві відкрився перший українсько-російський інвестиційний форум, бізнес північного сусіда на якому представляли такі знані компанії, як “Лукойл”, “Сєвєрсталь”, “Російський алюміній”.

Однак порівняно з недавнім міжнародним форумом, нинішня конференція виглядала менш представницькою. У ній не планувалася участь президента, а прем`єр-міністр Юлія Тимошенко, яка за програмою мала відкривати форум, на нього не прибула – як пояснили, через важливу зустріч з головою Верховної Ради Володимиром Литвином.

Виступаючи на форумі, перший віце-прем`єр України Анатолій Кінах заявив, що обсяг російських інвестицій в Україну не відповідає потенціалові двосторонньої інвестиційної співпраці. Як він повідомив, за 14 років незалежності російські інвестиції в українську економіку становили трохи більше півмільярда доларів США, тобто менше шести відсотків від усіх вкладених в Україну закордонних інвестицій.

Щоб привабити інвесторів, віце-прем`єр пообіцяв щодо них політику державного протекціонізму. Проте вона має бути не на шкоду рівноправній ринковій конкуренції. Будь-яких преференцій для російських інвесторів, -- зауважив Кінах, -- уряд вводити не планує: “Вкрай важливо провести риску між соціально чи економічно необгрунтованими пільгами, в основі яких часто лежать корупційні дії, і стимулами в системі оподаткування, інвестування, кредитування,” – заявив віце-прем`єр-міністр. Він також запевнив інвесторів, що український уряд зробив висновки з недавньої бензинової кризи і надалі прагнутиме не вдаватися до адміністративних методів керування економікою.

Посол Росії Віктор Черномирдін у своєму виступі наголосив на важливості створення державою для інвесторів стабільних умов: “Держава повинна створювати умови. І відстежувати, щоб ці умови виконувалися. Це і найбільша допомога для будь-якого інвестора – як місцевого, так і, тим більше, для зарубіжного”. Як заявив посол Черномирдін, російський бізнес в Україні не лякають розмови про повторну приватизацію. “Шок минає, і все стає на свої місця”, -- сказав посол. За його словами, для бізнесу головне, щоб не треба було від кого залежати, ні перед ким принижуватись, нікого не просити і нікому не давати хабарів, а лише діяти в рамках закону. Саме це сьогодні і відбувається”, -- наголосив Черномирдін.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG