Спеціальні потреби

США запровадили обмеження проти китайської Skyrizon, компанії, що претендує на «Мотор Січ»


Міністерство торгівлі США у четвер включило китайські компанії China National Offshore Corporation (CNOOC) та Skyrizon до переліку користувачів військових товарів (MEU), які «загрожують національній безпеці США» і пов‘язані зі збройними силами Китаю.

Skyrizon, компанія, що з кінця 2020 року в міжнародному арбітражі намагається довести своє право на 56% акцій українського виробника авіадвигунів «Мотор Січ», потрапила до переліку через «здатність виробляти військові товари, такі як авіаційні двигуни військового призначення», йдеться у повідомленні.

«Skyrizon - державна китайська компанія і її зусилля із придбання та спроби використання для внутрішніх потреб іноземних військових технологій становлять значну загрозу для національної безпеки США і міжнародних інтересів, - заявив міністр торгівлі США Вілбур Росс. - Цей крок має попередити експортерів про істотні зв‘язки, які Skyrizon має з Народною визвольною армією».

Внесення до переліку означає, що експорт, реекспорт та передача товарів таким компаніям обмежується і потребуватиме спеціальних дозволів.

Уряд США встановив, що співпраця з цими компаніями «становить неприйнятно високий ризик того, що товари будуть передані для «військового кінцевого використання», або «військового користувача» в Китаї, Росії, чи Венесуелі», йдеться в повідомленні відомства.

Дивіться також: Чим можуть похвалитися українці на виставці CES-2021? Відео

Чим можуть похвалитися українці на виставці CES-2021? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

Чим можуть похвалитися українці на виставці CES-2021? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

Відео - найголовніше

Історія Демократичної партії США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00
XS
SM
MD
LG