Спеціальні потреби

Адмірал США розповів, які переваги отримає Україна від розширеного партнерства з НАТО і прокоментував нову допомогу США українським ВМС


В 19-му епізоді подкасту «На горизонті: театри дій в Африці та Європі», адмірал США Джеймс Фоґґо розмовляє з міністром ВМС США послом Кеннетом Брейтвейтом
В 19-му епізоді подкасту «На горизонті: театри дій в Африці та Європі», адмірал США Джеймс Фоґґо розмовляє з міністром ВМС США послом Кеннетом Брейтвейтом

Рішення США про виділення Україні 250 мільйонів доларів оборонної допомоги а також набуття Україною статусу розширеного партнера НАТО стали важливими новими аспектами розвитку оборонної співпраці України та США. Про це в подкасті за участі міністра ВМС США розповів командувач силами ВМС США в Європі адмірал Джеймс Фоґґо.

Виділення оборонної допомоги Україні на 250 мільйонів доларів покращить можливість відстежувати ситуацію на морі та в повітрі, вдосконаливши інфраструктуру ВМС, командні спроможності та контроль, кібербезпеку, а також принесе інші переваги, наголосив адмірал.

«Як командувачу силами ВМС США в Європі мені приємно бачити, що ми надаємо цю допомогу, що сприятиме посиленню ВМС України», - зазначив він.

Фоґґо нагадав, що Україні було передано два патрульні катери Берегової охорони США в листопаді 2019 року, що розширило спроможності ВМС України реагувати «у випадку, коли буде необхідність захищати суверенітет та територіальну цілісність країни».

Ця відданість сил ВМС США в Європі і 6-го флоту США йде спільно з визнанням України членом розширеного партнерства НАТО з 12 червня 2020, зауважив адмірал.

Україна - в гарній компанії
Заявив адмірал Фогго, коментуючи набуття Україною членства в розширеному партнерстві з НАТО

Україна отримає значні переваги від нового статусу для навчання своїх збройних сил, включаючи розширений доступ до програм із співдії, тренувань та обміну інформацією, заявив він.

Крім України учасниками розширеного партнерства з НАТО також є Австралія, Фінляндія, Грузія, Йорданія та Швеція.

«Україна - в гарній компанії», - зазначив Фоґґо, підкресливши, що кожна з цих країн-партнерів НАТО має відповідну програму, яка відповідає спільним інтересам.

До сфери спільних інтересів України та НАТО належить безпека Чорного моря, наголосив він.

«Безпека Чорного моря відповідає нашим спільним інтересам. Тому сили США та НАТО регулярно проводять операції в Чорному морі, на підтвердження нашої підтримки міжнародному праву. Наші колективні зусилля збільшують безпеку України, що означає краще і більш безпечне Чорне море для всіх нас», - підсумував він.

Дивіться також: У Kитаї виявили новий штам свинячого грипу H1N1, який може спричинити наступну пандемію. Відео

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG