Актуально
Що означатиме пересування військ США в Європі для Чорноморського регіону - експерти

Наприкінці минулого місяця Пентагон оголосив про плани зменшити контингент американських військ в Німеччині на майже 12 000 до 24 000. З 11 900 військових, яких буде передислоковано з Німеччини, приблизно 6 400 повернуться до США і 5 600 будуть переведені до інших країн НАТО, йдеться в заяві Пентагона.
Частину військ буде переведено і до Польщі, куди в суботу прибуває Держсекретар США Майк Помпео. Під час візиту планується підписання відповідної угоди Про посилення оборонної співпраці.
Така передислокація доволить краще відповідати на виклики в Чорноморському регіоні і змінить теперішню розстановку сил, що існує з часів Холодної війни, заявив, представляючи своє рішення, очільник Пентагону Марк Еспер.
Плани масштабного переміщення стали предметом експертної дискусії в США.
Сухопутні сили США, за планом, переведіть бригаду Stryker (Stryker - бойова машина Збройних сил США - прим. ГА) до Чорноморського регіону, що стане «стане першою значною дислокацією сухопутних сил США в регіоні», пише Глен Говард, президент американської аналітичної фундації Jamestown в статті для Military Times. Наразі присутність НАТО в Чорноморському регіоні є мінімальною. Після російського вторгнення і незаконної анексії Криму, НАТО приділило увагу захисту Балтії, більш ніж Чорноморського регіону, вказує Говард і зауважує, що передислокація військ США змінить цей дисбаланс.
Розміщення бригади стримуватиме спроби Росії зайти далі вглиб території України а також слугуватиме гарним сигналом для союзників США в Чорноморському регіоніЗауважує Глен Говард
Він наводить слова генерала США у відст. Бена Годжеса: «Бригада Stryker дозволять нам вирішити багато питань мобільності дій в Чорному морі. Румунія має чи не найгірші дороги в Європейському Союзі, згідно до ЄС. Додавання бригади Stryker дозволить силам США подолати ці умови і швидко пересуватись регіоном у випадку кризи».
Говард переконаний - розміщення бригади стримуватиме спроби Росії зайти далі вглиб території України а також слугуватиме гарним сигналом для союзників США в Чорноморському регіоні.
В військово-повітряних силах США також плануються переміщення потужностей.
Пересування "480-ї ескадрильі" ВПС США,до складу якої входять винищувачів F-16, з Шпангдалема в Німеччині до бази ВПС Авіано в Італії, за словами очільника Пентагону Марка Еспера дозволить «пересунути їх ближче до Чорноморсього регіону, щоб посилити спроможність швидко розгортати сили та проводити ротайційні розміщення на південно-східному фланзі НАТО».
Після того, як відбудеться передислокація, база в Німеччині матиме вільну інфраструктуру, говорить в інтерв‘ю Defense News, Френк Горенц, генерал США у відст., колишній командувач ВПС США в Європі. «Нам потрібна ця інфраструктура. Для стримування супротивників та підтримки Альянсу, особливо в НАТО, важливою є надходження підкріплення з Північної Америки. Знадобиться місце для такого підкріплення, - говорить Горенц. - Підтримка адекватної структури сил є прямим ударом по стратегії Путіна, спрямованої на те, щоб не дозволити НАТО знайти консенсус з будь-якого підкріплення».
А от плани Пентагону повернути частину американських військових з Європи до США зустріли неоднозначну реакцію експертів. Бен Годжес наголосив на важливості присутності військ США в Європі. «Наша безпека залежить від потужних союзників і розміщених та передовій сил. Неможливо «дбати про Америку» без сильних союзників ... або лише з військовими, які базуватимуться у США».
Він також критично відгукнувся про те, як було ухвалено рішення про передислокацію і негативний вплив цього рішення на відносини США та Німеччини.
«Німеччина - наш найважливіший союзник в Європі. Він надає платформу для проведення нашої безпекової стратегії в Африці, Європі та Євразії. Це союзник, з яким ми маємо найбільше співпрацювати. Адміністрація це робить так, що довіра підривається», - заявив Годжес в інтерв‘ю DW.
Дивіться також: Військові в Польщі готуються до візиту з США. Відео
Всі новини дня
Його родину розстріляли росіяни при спробі евакуації. В машині були маленькі діти. Відео
«Я не міг повірити, що можна добити півторамісячну дитину...» 24 лютого родина Дениса Федька намагалась евакуюватись з Херсонщини через наступ російської армії. Але росіяни розстріляли машину, в якій в тому числі було двоє маленьких племінників Дениса.
- Голос Америки
Білий дім анонсував новий пакет допомоги для України вже незабаром

Сполучені Штати незабаром оголосять новий пакет допомоги для України, щоб засвідчити свою підтримку. Про це заявила у вівторок, 26 вересня, речниця Білого дому Карін Жан-П’єр. Так вона прокоментувала заяву Кремля про те, що “втома” Заходу від України зростатиме у США та інших країнах.
Відповідаючи на запитання про те, чи виключення фінансування України із тимчасової бюджетної резолюції Конгресу для уникнення шатдауну є показником втоми від війни, Жан-П’єр заявила, що за Україною стоїть дуже сильна міжнародна коаліція.
Якщо Путін думає, що зможе протриматись довше, ніж ми, то він помиляється.
“Ось наше послання Путіну. Президент створив коаліцію із понад 50 країн, які надають Україні допомогу. І ми зібрали понад 140 країн, щоб засудити вторгнення Росії в Україну. За Україною стоїть дуже сильна міжнародна коаліція. І якщо Путін думає, що зможе протриматись довше, ніж ми, то він помиляється,” — сказала речниця Білого дому.
Вона зауважила, що Сполучені Штати продовжуватимуть допомагати Україні стільки, скільки буде потрібно.
“Ми продовжуватимемо просувати пріоритети нашої національної безпеки, тому що, допомагаючи Україні, ми також захищаємо та забезпечуємо національну безпеку американського народу,” — додала Жан-П’єр.
Білий дім сподівається, що кошти для України таки виділять
За словами речниці, грошей на підтримку України наразі достатньо, щоб задовольнити нагальні потреби на полі бою, однак це не довгострокове рішення.
Посадовиця заявила, що Білий дім очікує, що Конгрес все ж виділить кошти на підтримку України. Вона наголосила, що спікер Палати представників Кевін Маккарті сам неодноразово казав про необхідність робити все можливе, аби переконатися, що Україна має необхідну зброю, а в Конгресі є двопартійна підтримка щодо продовження фінансування України.
“Не забуваймо, що наша мета — переконатися, що хоробрі люди України можуть боротися за свою свободу та демократію. І це те, що президент хоче бачити й надалі. І не лише ми, а й республіканці та демократи в Конгресі, також хочуть, щоб фінансування України продовжувалось,” — сказала Карін Жан-П'єр.
Раніше Голос Америки повідомляв, що на тлі ухвалення закону про тимчасове фінансування уряду, який не містить нової допомоги Україні, законодавці від обох партій закликали колег продовжити фінансову підтримку України. А лідери республіканців та демократів в Сенаті виступили зі спільною заявою на підтримку Києва.
Хаос серед республіканців у Палаті представників
Тимчасова бюджетна резолюція, яку ухвалив Конгрес забезпечила безперебійну роботу уряду на 45 днів, тобто до 17 листопада. Однак Карін Жан-Пʼєр наголошує: Конгрес не має чекати з ухваленням бюджету до листопада, бо чергова криза “не має виправдання”, а ухвалення бюджету для забезпечення роботи уряду — базове завдання законодавців.
“Американський народ ситий по горло. Їм набридли політичні ігри. Їм потрібен уряд, який працює”, — заявила вона.
Посадовиця зауважила на "хаос" у крилі республіканців у Палаті представників. За її словами, політичні гравці із крайньо правих республіканців у палаті представників, які блокували ухвалення бюджету із коштами для України, ледь не привели країну до кризи. Окрім грошей для України, вони також закликали скоротити фінансування програм, які є критично важливими для американців по всій країні, сказала речниця Білого дому. Зокрема, йдеться про програму Meals on Wheels, яка запроваджена, щоб подолати голод та ізоляцію людей похилого віку та ініціативи у сфері освіти.
“У республіканському крилі є екстремальна група людей, яка висуває ці крайні законодавчі акти, що завдають шкоди американським сім’ям. Вони намагаються вразити нас, і вони ледь не закрили уряд”, — зазначила посадовиця.
Жан-Пʼєр закликала лідерів партії “розібратися із цим питанням”.
“Те, що ми бачили на вихідних взагалі не повинно було статися. Вони не мали довести нас до краю, як вони це зробили”, — сказала вона.
Серед республіканців у Палаті представників є група законодавців, які виступають проти допомоги Україні. Конгресмен-республіканець від Флориди Метт Ґетц напередодні заявив, що цього тижня він з однопартійцями спробують усунути спікера Палати представників республіканця Кевіна Маккарті після того, як той привітав майже одностайне голосування за законопроєкт про тимчасове фінансування уряду.
Вибори в Польщі: якими є настрої виборців. Відео
В неділю в польській столиці відбувся опозиційний «Марш мільйонів сердець», покликаний мобілізувати тих виборців, які ще не визначились з кандидатом на майбутніх парламентських виборах, що відбудуться за два тижні. На марші була наша колега Мирослава Гонгадзе.
Що буде з фінансуванням для України: деталі з Конгресу та Білого Дому. Відео
Як США вдалося відвернути шатдаун? І що буде з фінансуванням для України? Подробиці з Конгресу та Білого Дому – від Катерини Лісунової та Юлії Ярмоленко.
- Голос Америки
МЗС Словаччини звинувачує Росію у втручанні у вибори

За Україною стоїть сильна, дуже сильна міжнародна коаліція. І якщо Путін думає, що зможе пережити нас, то він помиляється.Карін Жан-П'єр
МЗС Словаччини звинуватило Росію у втручанні у вибори, відповідну заяву відомство оприлюднило у понеділок, 2 жовтня, після того, як партія Smer-SD здобула перемогу на парламентських виборах в країні. Лідер цієї партії Роберт Фіцо, якого критики вважають проросійськи налаштованим, був запрошений сформувати уряд.
МЗС Словаччини заявило про втручання у вибори, реагуючи на коментарі голови російської служби зовнішньої розвідки Сергія Наришкіна. Ще до виборів Наришкін заявив про те, що центристська партія “Прогресивна Словаччина” є “довіреними особами США”.
“Прогресивна Словаччина” підтримує Україну, і на виборах прийшла другою, отримавши 18% голосів, тоді як Smer-SD посіла першість, її підтримали 23% виборців.
“Ми вважаємо таку навмисно поширену дезінформацію неприпустимим втручанням Російської Федерації у виборчий процес у Словацькій Республіці”, – йдеться у заяві МЗС Словаччини, яку цитує мережа AFP.
МЗС Словаччини також викликало співробітника російського посольства і зажадало від Росії “припинити дезінформаційну діяльність, спрямовану проти Словаччини”.
Москва відкинула звинувачення словацького уряду, заявивши, що “ми не втручаємося у внутрішні справи інших країн і не беремо участь у зміні режиму”.
Коментуючи вибори у Словаччині, американські посадовці заявили, що продовжать працювати з партнерами по НАТО задля забезпечення тривалої підтримки для України, яка протистоїть російській агресії.
Речниця Білого дому Карін Жан-П’єр також зауважила, що США створили коаліцію з понад 50 країн, куди входить і Словаччина, для допомоги Україні, а також згуртували понад 140 країн в ООН, щоб засудити вторгнення Росії в Україну.
“За Україною стоїть сильна, дуже сильна міжнародна коаліція. І якщо Путін думає, що зможе пережити нас, то він помиляється. Він помиляється. І тому незабаром ми оголосимо ще один пакет допомоги для України, щоб засвідчити нашу постійну підтримку хороброго народу України”, - додала Жан-П’єр.
Своєю чергою, речник Державного департаменту США Метью Міллер зазначив, що США ознайомлені з повідомленнями про російське втручання у вибори у Словаччині.
“Ми тісно спілкуємося з нашими словацькими колегами щодо [повідомлень про втручання]. Загалом щодо виборів, я скажу, що Словаччина, звичайно, є ключовим союзником НАТО, партнером і другом Сполучених Штатів. Ми продовжуватимемо співпрацювати з урядом, обраним словацьким народом, для просування наших спільних цілей і взаємних інтересів. І, як я вже говорив про низку країн на цій трибуні, Сполучені Штати не приймають жодної сторони в іноземних виборах. Єдиний наш інтерес – у вільному та чесному виборчому процесі”, - заявив Міллер.
На виборах у Словаччині партія Роберта Фіцо отримала 42 місця зі 150 у парламенті. Тепер вона шукатиме партнерів для створення урядової коаліції. Потенційним партнером Smer-SD може виступити партія Hlas-SD, яка отримала 27 місць, як повідомляє AFP. Hlas-SD виникла у 2020 році, відколовшись від Smer-SD.
Третім членом коаліції може стати націоналістична проросійська Словацька національна партія, яка набрала 5,6% голосів, зазначає британське видання The Guardian. В такому складі коаліція може мати 79 місць у 150-місному парламенті.
Форум