Спеціальні потреби

Nasdaq може вжити заходів проти компаній, до правління яких входять лише білошкірі чоловіки


Американська електронна фондова біржа Nasdaq планує вжити заходів для того, щоб забезпечити більш рівноправний склад керівництва компаній-учасниць біржі.

Згідно до пропозиції, яку біржа подала до Комісії з цінних паперів США, до складу правлінь компаній, представлених на біржі мають входити щонайменше одна жінка і один представник меншини або ЛГБТ спільноти. Іноземні компанії можуть мати двох жінок-директорів.

Якщо правило буде затверджено, до компанія, яка його порушить, може бути позбавлена лістингу. Наразі акції більше 3000 компаній котуються на Nasdaq.

«Ми переконані, що це правило лістингу є кроком на шляху до інклюзивного представництва в корпоративній Америці», - йдеться в заяві керівниці Nasdaq Адени Фрідмен.

«Корпоративне розмаїття на всіх рівнях відкриває чіткий шлях до інновацій та зростання», - додала вона.

У США діють і інші ініціативи із запровадження квот для меншин. Так, у вересні губернатор Каліфорнії Гевін Ньюзом підписав закон штату, який вимагає від усіх компаній, акції яких торгуються, включити до складу правління щонайменше одного представника меншини.

В деяких європейських країнах, таких як Німеччина, Італія, Норвегія та інші, діють гендерні квоти на представництво у правліннях великих компаній.

Дивіться також: Новообраний президент США Джо Байден оголосив свій вибір на кілька ключових посад у сфері економіки. Відео

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG