Спеціальні потреби

Тисячі кубинців вийшли на акції протесту


Протести на Кубі, 11 липня 2021 року
Протести на Кубі, 11 липня 2021 року

На знак солідарності з протестами на Кубі, у Маямі, США, також відбулись демонстрації

На Кубі тривають наймасштабніші за десятиліття акції протесту. Кубинці вийшли на вулиці Гавани та низки інших міст країни із закликами до свободи та єдності.

Протести відбулись в неділю в Гавані
Протести відбулись в неділю в Гавані

Куба потерпає від глибокої економічної кризи, на тлі пандемії коронавірусу - в неділю місцеві органи охорони здоров‘я повідомили про рекордну кількість заражень - 6 293 та 47 смерті від коронавірусної хвороби.

Останнім часом, в країні відбуваються відключення електроенергії, за продуктами харчування влаштовуються довгі черги, також повідомляється про нестачу медикаментів. Оглядачі зауважують, що економічний стан Куби погіршився також після поновлення торгового ембарго із США, що відбулось за часів президентства Дональда Трампа.

В американському місті Маямі, місцеві мешканці, багато з яких є нащадками кубинських іммігрантів, також вийшли на акції протесту на знак солідарності із кубинськими протестувальниками.

Мер округу Маямі-Дейд Данеіла Кава підтримала демонстрації і назвала акцію протесту на Кубі історичним моментом «у боротьбі за свободу, гідність та основоположні права людини».

«Ми підтримуємо кубинський народ на острові та у нашій громаді у цей історичний момент у боротьбі за свободу, гідність та основоположні права людини - нехай їхні хоробрі дії призводить до справжніх змін і наблизять нас до мрії про вільну Кубу», - написала Кава у Twitter.

Радник із національної безпеки США Джейк Саллівен заявив, що США підтримують «свободу виявлення та зібрань на Кубі і жорстко засуджуватимуть будь-яке насильство, або переслідування мирних протестувальників, які використовують свої основоположні права».

Саллівен поширив твіт в.о. заступника держсекретаря США Джулі Чан, в якому посадовиця закликала до спокою і виступила з осудом насильства.

Попередній твіт Чан щодо протестів на Кубі, де посадовиця пов’язала протести із «зростанням заражень/смертей від COVID та нестачею ліків», викликав критику серед американських політиків.

Так, сенатор Марко Рубіо з опозиційної Республіканської партії зауважив, що «народ Куби протестує проти 62 років соціалізму, брехні, тиранії та страждань», і висловив здивування, що твіт посадовиці Держдепу наголосив лише на наслідках пандемії.

Президент Куби Мігель Діаз-Канел в неділю визнав, що в країні відбуваються протести, але поклав провину за їхню організацію на соцмедійний вплив «кубинсько-американської мафії».

Дивіться також: Куточок України у США: Як невеличке гірське поселення перетворилося на центр куди приїжджають міжнародно визнані виконавцi? Відео

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG