Спеціальні потреби

Лише 2 з 9 реакторів АЕС України працюють на 100% потужності – МАГАТЕ


Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Ґроссі
Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Ґроссі

Атомні електростанції України вранці 17 листопада скоротили виробництво електроенергії як запобіжний захід після масованого російського удару по країні, що був спрямований на її енергетичну інфраструктуру і поставив ядерну безпеку під подальшу загрозу, заявив генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії Рафаель Маріано Ґроссі.

«Хоча АЕС – Хмельницька, Рівненська і Південноукраїнська – не постраждали безпосередньо і не були зупинені, кілька електричних підстанцій, від яких вони залежать, зазнали додаткових пошкоджень під час ударів… Основні лінії електропередач від чотирьох підстанцій були відключені. На даний момент лише два з дев’яти діючих реакторів країни виробляють електроенергію на 100% потужності», – заявили у МАГАТЕ.

За словами Ґроссі, команди МАГАТЕ відвідали сім підстанцій, розташованих за межами АЕС по всій країні, у вересні й жовтні, щоб оцінити збитки, завдані серпневими ударами, і визначать, чи потрібні подальші візити після атаки 17 листопада.

«Енергетична інфраструктура країни є надзвичайно вразливою, що безпосередньо впливає на ядерну безпеку», – сказав генеральний директор МАГАТЕ, додавши, що повний розмір збитків ще оцінюють.

У ніч на 17 листопада російські війська завдали масованого комбінованованого удару по об’єктах енергетичного сектору України, застосувавши, за даними Повітряних сил ЗСУ, 120 ракет і 90 БпЛА.

В «Укренерго» попередили про плановані на 18 листопада заходи обмеження споживання, від 6:00 до 22:00 діятимуть дві черги відключень одночасно.

Причиною повернення обмежень у компанії назвали пошкодження енергообʼєктів під час сьогоднішньої масованої ракетно-дронової атаки РФ.

Розсилка

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG