Справжню складність для українського контрнаступу складають мінні поля, а не відсутність літаків, заявив голова Об’єднаного комітету начальників штабів США Марк Міллі під час спільного брифінгу для преси з очільником Пентагону США Ллойдом Остіном у вівторок.
Міллі запевнив, нагальні потреби України - це протиповітряна оборона, артилерія та обладнання для розмінування і саме такі потреби озвучує союзникам українська сторона.
"Ключове завдання - зосередитись на протиповітряній обороні, блокуванні атакувальних дій комбінованими маневровими силами, що означає - артилерія, ближньої та великої дальності, а також доставка інженерів та устаткування для розмінування. Це те що їм потрібно, те, чого вони хочуть і те, про що вони питають. Коли я говорю із [Головнокомандувачем Збройних сил України Валерієм] Залужним, це те, про що він питає", - сказав Міллі відповідаючи на питання преси під час брифінгу за результатами засідання Контактної групи з оборони України.
Своєю чергою Остін запевнив - США і надалі підтримуватимуть Україну, а в короткостроковій перспективі, нададуть додаткові машини бойової піхоти Bradley, Striker, а також артилерію.
Міллі вказав, що найбільш ефективний шлях для того, щоб захистити українське військо від ударів з повітря є протиповітряні системи наземного базування, а також використання відповідної тактики, включно з просуванням вночі.
"В плані найбільш ефективного та менш витратного шляху для українців це зробити прямо зараз - через "земля-повітря" наземного протиповітряного захисту і ці системи їм надаються з початку цієї війни і до тепер, - заявив головний американський генерал. - Це важливо, бо потрібно захищати ці атакувальні сили від близької повітряної підтримки Росії, або підтримки атакувальними гелікоптерами. Вони, українці, мають системи протиповітряної оборони і можуть це робити. Жертви, які несуть українці під час цього контрнаступу - не стільки через російські повітряні сили, скільки через мінні поля ... тому проблему, яку потрібно вирішити - це мінні поля, не повітряний елемент, прямо зараз. І це те, що коаліція хоче їм надати".
Росіяни мають сотні одиниць авіації четвертого та п'ятого покоління, тому якщо вони захочуть відповідати росіянам один до одного, чи навіть два до одного, йтиметься про велику кількість літаків, і підуть роки, щоб навчити пілотів, роки на ремонт та підтримку, роки на те, щоб забезпечити фінансову підтримку для цьогоМарк Міллі
Міллі також зауважив, що на поставки F-16, про які просила Україна, можуть знадобитись роки.
"Давайте швидко порахуємо - 10 F-16 це два мільярди доларів. Росіяни мають сотні одиниць авіації четвертого та п'ятого покоління, тому якщо вони захочуть відповідати росіянам один до одного, чи навіть два до одного, йтиметься про велику кількість літаків, і підуть роки, щоб навчити пілотів, роки на ремонт та підтримку, роки на те, щоб забезпечити фінансову підтримку для цього. Йдеться про значно більше мільярдів доларів, ніж вже забезпечено", - наголосив Міллі.
Україна зверталась до союзників із запитами про забезпечення авіації. Днями під час саміту Альянсу у Вільнюсі міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що коаліція для підготовки українських пілотів на винищувачах F-16 офіційно сформована за участі 11 держав-партнерів і лідерства Данії та Нідерландів.
На саміті також стало відомо, що навчання українських пілотів розпочнуться в серпні у тренувальних центрах у Данії і Румунії.
"Сподіваюся, ми зможемо побачити результати на початку наступного року", - сказав виконувач обов'язків міністра оборони Данії Троелс Лунд Поульсен журналістам на полях саміту лідерів НАТО у столиці Литви, Вільнюсі.
При цьому прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте сказав: "Щоб українці справді почали використовувати F-16, нам потрібне ще одне "так" від американців, ми маємо американське "так" щодо тренувань, наступний крок, звісно, має бути американське "так" на безпосередньо використання F-16 на полі бою українськими пілотами. Це наступний крок".
Форум