Спеціальні потреби

Наради союзників НАТО в «критичний момент» війни України за визволення


Міністр оборони США Ллойд Остін і український міністр оборони Олексій Резніков на зустрічі представників країн НАТО і партнерів у Брюсселі 15 червня 20223 р.
Міністр оборони США Ллойд Остін і український міністр оборони Олексій Резніков на зустрічі представників країн НАТО і партнерів у Брюсселі 15 червня 20223 р.

Міністри оборони 31 держав НАТО і представники ще принаймні 20 країн - партнерів зібралися 15 червня у Брюсселі на зустріч Контактної групи допомоги обороні України для подальшого узгодження постачань зброї та навчання української армії.

Нагальним союзники називають підтримку наступу української армії, що розпочався цього місяця з метою витіснення російських загарбників зі сходу і півдня України.

Якщо ми хочемо справедливого і тривалого миру, то ми повинні надавати військову допомогу Україні.
Єнс Столтенберґ

Впродовж двох днів міністри НАТО обговорюватимуть і довготермінові потреби безпеки України, а також визначатимуться з відповіддю на заклики України прийняти її до лав альянсу, якої очікують від саміту альянсу у Вільнюсі в липні.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ сказав перед нарадами, що допомога Україні приносить результати на полі бою, і що українські здобутки допоможуть зміцнити позиції Києва на можливих переговорах з Росією, щоб покласти край війні.

«Ми не бачимо від президента Путіна, від Росії жодних ознак, що вони готуються до миру чи якихось справжніх переговорів. Але водночас ми знаємо - що більше території зможе відвоювати Україна в цьому контрнаступі, то міцнішими будуть її позиції за столом переговорів. І ми також знаємо, що більш успішний український контрнаступ збільшує можливість того, що президент Путін на якомусь етапі зрозуміє, що він не зможе виграти цю війну на полі бою, а тому буде вимушений сісти. Коли це станеться і як це станеться, не може сказати ніхто, але ми знаємо єдине - якщо ми хочемо справедливого і тривалого миру, то ми повинні надавати військову допомогу Україні. Бо це єдиний спосіб для України визволити свою землю і дати чіткий сигнал Москві, що вона не переможе на полі бою», - сказав Єнс Столтенберґ.

Столтенберґ наголосив також, що Росія веде проти України війну на виснаження і, усвідомлюючи це, західні союзники зосереджуються на довготерміновому забезпеченні України амуніцією і спорядженням, а також на поповнення власних арсеналів.

... Ми очікуємо на найголовнішу новину – на ясність: коли, в який спосіб ми станемо повноцінним членом Альянсу.
Олексій Резніков

В межах теперішніх зустрічей в Брюсселі міністри країн НАТО окремо радитимуться з представниками компаній, що виробляють зброю і техніку.

Міністр оборони США Ллойд Остін, головуючи на засіданні Контактної групи підтримки оборони України, заявив, що учасники наради заслухають представників Данії та Нідерландів, які фактично очолили групу країн, що пообіцяли підготувати українських пілотів до використання західних бойових літаків, включно з американськими F-16.

Від представників Німеччини і Польщі на цій зустрічі очікують повідомлень про забезпечення України танками «Леопард», які цього місяця були вперше застосовані українською армією на полі бою.

«Україна далі бореться за визволення своєї суверенної території від російської окупації. Отже, ми зустрічаємося в критичний і історичний момент», - сказав американський міністр.

Український міністр оборони Олексій Резніков, який також бере участь у нарадах в Брюсселі, заявив, що про конкретні терміни постачання західних літаків - винищувачів Україні ще не йдеться.

«Ми обговорюватимемо деталі «літакової коаліції»: як то підготовку пілотів, техніків та інженерів, які будуть займатися обслуговуванням літаків. Тому що це дуже складна система. Предметно питання обговорюватимуться з командами міністерств оборони Нідерландів, Данії, США та інших країн, які приєдналися до цієї коаліції», - сказав Резніков Мирославі Гонгадзе з Голосу Америки.

Окремо він також повторив, що головні потреби української армії зараз зосереджені на засобах протиповітряної оборони, артилерії і на боєприпасах до них.

«Ця війна - це війна ресурсів. Ресурсів – значить не тільки зброї, а й спроможностей її ремонтувати, обслуговувати і все, що до цього дотичне», - підкреслив український міністр.

Питання до вільнюського саміту НАТО Олексій Резніков прокоментував Голосу Америки так:

«По-перше, Україна уже зараз виконує роль східного флангу НАТО, і буде виконувати цю важливу роль у майбутньому, беручи на себе захист Європи – демократичної цивілізованої — від варварської Росії. І для нас це не просто абстрактні поняття, ми уже зараз, воюючи з Росією, завдяки роботі з країнами-членами Альянсу досягли вражаючих результатів. Ми уже зараз зібрали арсенал зброї та обладнання неймовірної різноманітності. Ми вибудували логістичні шляхи з країн НАТО до нас і це логістичні шляхи небаченої складності, і ми організували навчальні програми, тренування у країнах НАТО немислимих масштабів. Таку співпрацю ми будемо посилювати у майбутньому.

Друге — разом з усією країною ми очікуємо на найголовнішу новину – на ясність: коли, в який спосіб ми станемо повноцінним членом Альянсу. І Міністерство оборони разом зі Збройними Силами роблять свою частину роботи. Вона полягає в наступному: досягти максимальної взаємосумісності з країнами НАТО для наших Збройних Сил, для наших Сил безпеки і оборони через впровадження стандартів НАТО.
Для нас це дуже практичні речі, над якими ми зараз працюємо...»

До роботи над статтею долучилась Мирослава Гонгадзе.

Форум

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG