Спеціальні потреби

"PR-перемога Кремля" - експерти реагують на обговорення можливого дефлоту України


Україна продовжить сплачувати за зовнішнім боргом. Такі очікування озвучили в МВФ.

Наразі Україна вчасно обслуговує зовнішній борг і "мі очікуємо, що так і триватиме", - наводить Reuters слова речника МВФ Джеррі Райса під час брифінгу в четвер. Він вказав, що міжнародна підтримка дозволить Україні фінансувати урядові потреби і не запозичувати більше.

Уряд має сплатити 1,4 млрд дол за зовнішніми облігаціями на початку вересня. Ця виплата покаже, чи здатний уряд Україи уникнути дефолту, попри тривалу і виснажливу війну, пише Bloomberg.

Сумніви в здатності України сплатити за боргами викликало звернення "Нафтогазу" до кредиторів із запитом про відтермінування сплати, вважає Стюарт Калвергауз з фірми Tellimer.

НАК "Нафтогаз" України звернувся до міжнародних кредиторів про відтермінування виплат за боргом на два роки. Строк виплат за облігаціями компанії на суму більш ніж 335 млн дол настає 19 липня. В агентстві Fitch побачили ризик дефолту в запиті "Нафтогазу" і пов'язали його з вказівкою українського уряду закупити додаткові обсяги газу.

"Нафтогаз отримав вказівки від уряду придбати та імпортувати газ обсягом до 5,6 млрд куб м, що за теперішніми цінами становить приблизно 8 млрд дол США і, ймовірно, значно перевищує наявні готівкові гроші "Натогазу", - йдеться в повідомленні Fitch. Агенція знизила рейтинг компанії з ССС до С.

Однак, консультант кредиторів "Нафтогазу" компанія Dechert порадила кредиторам не погоджуватись на відтермінування, вказуючи на наявність ліквідності у компанії.

Американський дописувач Джордан Шачтель вважає "гроші йдуть у прірву" в Україні, а "національна газова компанія сигналізує, що може оголосити дефолт за борговими виплатами і уряд може скоро піти за нею".

Сценарій дефолту України через "Нафтогаз" був би значною PR-перемогою Кремля, зауважує британський економіст Тімоті Еш. Він припускає, що "хтось проштовхує сценарій дефолту через "Нафтогаз". "Реструктуризація боргу може бути потрібною після війни, але посеред конфлікту це дестабілізує і так складну ситуацію", - пише Еш у Twitter.

Дефолт за зовнішніми зобов'язаннями зареєстрували в Росії. Про дефолт Білорусі оголосила агенція Moody's, однак в країні це заперечили.

Згідно з оцінками українського уряду, бюджет потребує 5-9 млрд дол щомісяця на забезпечення фінансових потреб. Міжнародна спільнота заявляє про надання 20 млрд доларів підтримки Україні. На бюджетну підтримку США надали Україні майже 4 млрд доларів через механізми Світового банку з початку російського вторгнення, повідомили в уряді США. Протягом наступних місяців США планують надати ще 4,5 млрд доларів бюджетної підтримки.

Розсилка

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG