Спеціальні потреби

У США готуються до проміжних виборів


Сенатор від Північної Кароліни Кей Гейґан від Демократичної партії та її суперник Том Тілліс з Республіканської партії
Сенатор від Північної Кароліни Кей Гейґан від Демократичної партії та її суперник Том Тілліс з Республіканської партії

Проміжні вибори до Конгресу Сполучених Штатів відбудуться 4 листопада. Аналітики вважають, що в разі перемоги республіканців Конгрес може ухвалити закони про більшу військову допомогу Україні, зокрема надати зброю. На думку політичних аналітиків, Республіканська партія має блискучі шанси здобути більшість у Сенаті, який зараз контролюють демократи. Якщо республіканці контролюватимуть і Сенат, і Палату представників, це може сильно вплинути на останні два роки президентства Барака Обами.

У штаті Північна Кароліна зараз збирають врожай. Дні стають короткими, і фермери поспішають на базар, щоб продати свій товар. А в місті Вілсоні збирають інший врожай – голоси виборців. Священик Вільям Барбер очолює зусилля, спрямовані на реєстрацію якомога більшої кількості представників меншин.

«Усі американці повинні мати право голосувати – безперешкодно, необмежено, беззаперечно», – говорить Барбер.

Він сподівається залучити виборців на підтримку демократки Кей Гейґан, з якою конкурує республіканець Том Тілліс.

«Цей рух полягає в потужній зосередженості, заснованій на наших найглибших моральних цінностях зі святих писань багатьох релігій і наших найглибших моральних цінностях з Конституції та боротьби з екстремізмом, що намагається повести Америку в зворотному напрямку», – сказав Барбер.

Консерватори також готуються до виборів. Активіст «Руху чаювання» Джоел Кілліон закликає до зменшення чисельності урядових службовців.

«Лібералізм, прогресивність у класичному значенні ще з 1890 років, коли почалася Ера позитивізму, – це справжня отрута, яка, на мою думку, проникла в країну та виплекала ідею про масивний бюрократичний патерналістський уряд», – сказав Кілліон.

На базарі в місті Ралі, столиці штату Північна Кароліна, виборці відволікаються від овочів і свіжої випічки, щоб поговорити на ті теми, які їх найбільше хвилюють у підготовці до виборів. Серед найважливіших питань, які хвилюють їх у контексті виборів, мешканці називають якісну освіту, економіку, національну безпеку та зовнішню політику.

Багато людей останніми роками переїхали до цього південного штату, зокрема з півночі та середнього заходу, і це змінило політичний баланс штату.

«Це нас змінило, – каже політолог Джон Дейвіс. – Через це ми стали штатом, в якому точаться політичні баталії з рівними силами, більш поміркованим порівняно з тим, яким цей штат був 30 років тому».

Упродовж останніх років Північна Кароліна відігравала важливу роль і під час виборів президента. Барак Обама здобув тут більшість 2008 року, але два роки тому програв з невеликим відставанням республіканцеві Мітту Ромні. Отже, обидві партії знову змагатимуться за голоси штату на президентських виборах 2016 року.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG