Спеціальні потреби

З України починається глобальна стратегія США - екс-командувач НАТО


Веслі Кларк - колишній головнокомандувач військами НАТО в ході війни в Косові.
Веслі Кларк - колишній головнокомандувач військами НАТО в ході війни в Косові.

Якщо Америка не допоможе Україні захиститись від агресії Росії, інші глобальні виклики, які постали перед США, значно посиляться. Про це відставний генерал Армії США, колишній головнокомандувач військами НАТО під час війни в Косові Веслі Кларк заявив в ході виступу в аналітичному центрі "Атлантична рада" на початку жовтня.

“Якщо ми втратимо Україну, буде дуже важко працювати з НАТО”, - відзначив Кларк.

“Якщо поглянути на виклики, які постали перед США, на жоден з них не можна ефективно відповісти, якщо ми не матимемо тісних взаємин з країнами, які найбільше поділяють наші цінності. Йдеться про Європу та НАТО. Якщо поглянути у майбутнє, то зв'язок є Європою потрібен нам, щоб відповісти на посилення Китаю, щоб бути ефективними у питанні кібербезпеки, щоб працювати з фінансовою системою”, - заявив Кларк.

На фото : Опубліковано книгу Веслі Кларка "Не чекайте наступної війни. Стратегія для зростання США та глобального лідерства".

“Майже 500 мільйонів європейців у складі ЄС та ВВП, співставний з американським, роблять Європу важливим партнером для будь-якої американської стратегії з приводу головних проблем", - відзначив Кларк.

“Якщо не надати Україні засобів для захисту, ми залишимо можливість для подальшої агресії з боку Росії, прикладу якої може послідувати і Китай", - розповів Кларк.

“Вони слідкують за подіями в Україні, бо думають собі: "Якщо росіянин може щось отримати у Криму, то чому нам не спробувати зробити щось у Тайвані? Якою буде реакція Заходу? Чи зійде нам це з рук?”, - розповів Кларк про можливі наслідки російської агресії.

“В усій Східній Європі, через бездіяльність США щодо України, поширюються сумніви та відчуття невпевненості”, - заявив Кларк.

Прикметно, що попри численні аргументи на користь військової допомоги Україні, Кларк висловився проти надання Україні членства у НАТО.

Дивіться також : НАТО: Не бачимо відведення російських військ

НАТО: Не бачимо відведення російських військ
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:47 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG