Спеціальні потреби

Путін назвав підхід США до Росії «ворожим»


Володимир Путін
Володимир Путін

Президент Росії Володимир Путін попередив Вашингтон, що чвари між двома ядерними державами у зв’язку з кризою в Україні загрожують глобальній стабільності і назвав підхід США до Росії «ворожим».

Зайнявши жорстку позицію напередодні переговорів з президентом України Петром Порошенком у Мілані, Путін заявив, що санкції, введені США та ЄС у зв’язку з роллю Москви в українській кризі, перешкоджають зусиллям щодо встановлення миру.

«Сподіваємося, що партнери усвідомлять нерозсудність спроб шантажувати Росію, згадають, чим загрожує розлад між великими ядерними державами для стратегічної стабільності», – заявив Путін в інтерв’ю сербській газеті «Політика», яке він дав напередодні короткого візиту в Белград у четвер.

«Зі свого боку ми готові до розвитку конструктивної співпраці на принципах рівноправності і реального врахування інтересів один одного», – додав він.

Путін, який під час кризи посилив антизахідну риторику, в серпні заявляв, що російські збройні сили, підкріплені ядерним арсеналом країни, готові відбити будь-яку агресію. «З нами краще не зв’язуватися, що стосується можливого збройного конфлікту», – заявив тоді він.

У новому інтерв’ю Путін поскаржився, що президент США Барак Обама з трибуни Генасамблеї ООН включив «російську агресію в Європі» в число трьох основних загроз для людства на сьогоднішній день, поряд з лихоманкою Ебола і терористичним угрупуванням «Ісламська держава».

«Разом з обмеженнями, введеними проти цілих секторів нашої економіки, подібний підхід важко назвати інакше, як ворожим», – сказав Путін.

Росія стверджує, що за зміщенням проросійського президента України Віктора Януковича в лютому, яке Путін назвав «антиконституційним захопленням влади», стояв Захід.

Російський лідер заявив, що анексія Криму була виправдана, після того як переважна більшість жителів півострова, «розуміючи складність і непередбачуваність розвитку ситуації» проголосували за приєднання до Росії. На думку Путіна, референдум проходив «в повній відповідності до Статуту ООН».

Говорячи про санкції, Путін заявив, що «спроби тиску на Росію шляхом односторонніх нелегітимних обмежувальних кроків не наближають врегулювання, а лише ускладнюють діалог».

«Про яке прагнення до деескалації в Україні може йтися, якщо рішення про нові пакетах санкцій вводяться практично одночасно з досягненням домовленостей про просування мирного процесу? – сказав він в інтерв’ю сербському виданню. – Якщо ж головне – прагнення ізолювати нашу країну, то це абсолютно абсурдна, ілюзорна мета. Зрозуміло, що реалізувати її неможливо, хоча, звичайно, економічному здоров’ю Європи, та й усього світу може бути завдано чималої шкоди».

Путін заявив, що логіку, якою керувалися США і ЄС при введенні санкцій, «зрозуміти важко» і зазначив, що Росія реагуватиме на них, виходячи зі свого розуміння національних інтересів. За його словами, європейським і американським компаніям в Росії «буде непросто ліквідувати репутаційні шкоди».

Європейський Союз запровадив нові санкції незабаром після досягнення угоди про припинення вогню у вересні, хоча Брюссель дав Москві кілька днів на реалізацію домовленостей.

XS
SM
MD
LG