Спеціальні потреби

Російські хакери з 2009 шпигують за НАТО, ЄС, Україною - експерти з кібербезпеки


Починаючи з 2009-го року Росія шпигує за урядами ЄС, України та НАТО, використовуючи вразливі місця операційних систем "Windows", Windows Server 2008 та 2012. Про це йдеться у звіті компанії "iSIGHT Partners", яка займається аналізом кіберзлочинності та кіберрозвідки.

В опублікованому сьогодні звіті кампанія прямо вказує на Росію, як на організатора кампанії кібершпіонажу і зазначає, що відповідно до наявних даних, цілями стеження зокрема були: українські урядові організації, західноєвропейські урядові організації, енергетичні компанії (зокрема у Польщі), європейські телекомунікаційні компанії, академічні організації у США.

"Для доступу до комп'ютерів жертв команда зловмисників переважно використовує прикріплені до електронних листів документи. При цьому для введення жертв в оману у темах листів використовувалась специфічно українська та навколо російська геополітична тематика. Протягом останнього часу зловмисники вдавались до різноманітних методів, включно із спеціальним програмним забезпеченням, одночасним використанням одразу двох вразливих місць операційної системи "Windows", - повідомляє "iSIGHT Partners".

У звіті відзначається, що для інфікування комп'ютерів жертв зловмисники також використовували інфіковані файли PowerPoint.

Встановленими віхами у кампанії кіберзлочинців, яку оглядачі назвали "Піщаний черв'як" (через активне використання зловмисниками посилань на образи, імен та символіки з фантастичного фільму "Дюна") серед іншого стали : використання проти НАТО у грудні 2013-го року; використання проти учасників конференції "GlobSec" у травні 2014-го; використання проти урядів Західної Європи, польських енергетичних та європейських телекомунікаційних компанії - у червні 2014-го. У серпні ж зловмисники активізували свою діяльність проти уряду України відповідно до наближення саміту НАТО в Уельсі.

У "iSIGHT Partners" відзначають, що не мають інформації з приводу того, якими даними вдалось заволодіти зловмисникам за час діяльності.

Дивіться також: Росія показала з чим НАТО може зіткнутись у майбутньому - командувач НАТО

Росія показала з чим НАТО може зіткнутись у майбутньому - командувач НАТО
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:03 0:00

Відео - найголовніше

Як в НАТО оцінюють перебіг бойових дій в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00
XS
SM
MD
LG