Спеціальні потреби

Натягнутий оптимізм. Втілити "російський план" буде не просто


Дипломати міркують, як втілити "російський план"
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:02 0:00

Дипломати міркують, як втілити "російський план"

Керрі, розмовляючи з Лавровим, дав чітко зрозуміти, що ми не будемо тут грати в ігри
У середу газета Нью-Йорк Таймс надрукувала відритого листа Путіна, в якому він закликав США та інших членів міжнародного співтовариства скористатися «готовністю Сирії передати свій хімічний арсенал під міжнародний контроль». В ООН до пропозиції росіян поставилися з оптимізмом.

Між тим у США ініціатива росіян у США була зустріта з інтересом, але і з певним скептицизмом.

"У нас довга та складна історія відносин з росіянами. І ми йдемо цим шляхом, розуміючи усі ризики. Державний секретар Керрі, розмовляючи з міністром закордонних справ Сергієм Лавровим, дав чітко зрозуміти, що ми не будемо тут грати в ігри", - говорить речниця Держдепу Джен Псакі.

Табори біженців розрослись у злиденні містечка
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00
Президент Обама нагадує, що, якби не було загрози військового удару по Сирії з боку США, уряд Асада не пішов би на жодні переговори.

Експерт з Близького Сходу та питань безпеки Арі Ратнер говорить, що необхідно хапатися за будь-яку можливість досягти домовленостей.

"Якими саме будуть домовленості, залишається предметом дискусії як у Сирії, так і в ширшій міжнародній громаді. Але якщо ці два тижні підготовки до війни, які були досить хаотичними, і дадуть якійсь результат, то це – поштовх до дипломатії. Якщо навіть це не дасть певного результату, все одно варто спробувати", - каже експерт.

Я не думаю, що передача хімічної зброї США та ООН чимось нам допоможе
Біженець
А от сирійські біженці, що продовжують прибувати в Туреччину та інші прикордонні країни, покладають мало сподівань на міжнародні дипломатичні зусилля.

"Я не думаю, що передача хімічної зброї США та ООН чимось нам допоможе. Насправді я думаю, що це призведе лише до ескалації конфлікту, і більше людей загине", - говорить Емір.

Подібної думки дотримується і турецький президент Абдула Ґюль.

"Це не лише проблема хімічної зброї. Сполучені Штати не мусять на це дивитися лише як на питання хімічної зброї. В цій країні триває громадянська війна, ї понад ста тисяч людей було жорстоко вбито", - говорить президент Туреччини.

Дати дипломатії шанс закликають в Лізі арабських держав. Про це говорить і Іран, верховний лідер якого, втім, висловлює скепсис щодо намірів західних країн.

Сирійські біженці - вже 10% населення Йорданії
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00
"Розвиток останніх подій, якщо до нього можна ставитися серйозно, показує, що США та їхні союзники відступили від непродуманих та помилкових дій, до яких вони вдавалися протягом останніх тижнів", - заявив Алі Хаменеї.

Російські законодавці ставляться до намірів США навіть з меншою довірою. Деякі закликали надіслати зброю в Іран, у порушення міжнародного ембарго, якщо Обама вирішить все-таки вдатися до військового удару.

Наразі американські війська залишаються в повній бойовій готовності. А тим часом в Дамаску сподіваються, що можливі переговори дадуть результат.

"Ми сподіваємося, що Сирія залишиться безпечною та стабільною, і Обама змінить своє рішення, а попереду – лише хороше", - говорить сирієць.

XS
SM
MD
LG