На Світові дні молоді у Польщі прибув Папа Римський

Папа Римський Франциск

Очікується, що в ході зустрічей Понтифік підніме питання біженців у країні

У середу розпочався п’ятиденний візит Папи Римського Франциска до Польщі. Приїзд Понтифіка приурочений до Світових днів молоді. Але також він зустрінеться з польськими політичними та релігійними лідерами. Ці зустрічі, як очікують оглядачі, стануть перевіркою на підтримку Польщею закликів Франциска допомагати іммігрантам, що прибувають до Європи.

Нагадаємо, раніше польський уряд зачинив «двері» перед шукачами притулку, коли відмовився приймати квоти, встановлені ЄС. Квоти передбачали розподілення мігрантів поміж країнами ЄС.

Підготовка до приїзду Понтифіка тривала не один тиждень.

Кондитер Лен Мачей – один із тих, хто з нетерпінням чекав на цей візит Папи Римського Франциска до Польщі. Його невеличка пекарня роками постачає тістечка у Ватикан.

«Ми відправляємо кремувки – це такі тістечка з кремом до Ватикану. На смак вони майже такі ж, які випікалися тут до Другої світової війни, - каже власник пекарні Лен Мачей.

Власник кондитерської радіє, і тому що паломники, які прибудуть до міста слідом за Франциском радше за все збільшать його виторги.

Але зустрічати Франциска так само радісно будуть далеко не всі. Як зазначають оглядачі, поляки не відчувають такої ж спорідненості з нинішнім понтифіком, як колись – із його попередником Іваном Павлом ІІ, батьківщиною якого була Польща.

До того ж антиіммігрантська риторика, що заполонила країну – суперечить закликам Франциска допомагати усім біженцям, які перебувають у біді. Очікується, що саме цю незручну для Польщі тему Папа Римський підніме на зустрічі з польськими єпископами.

Втім дехто з поважних релігійних чиновників Польщі вже озвучив свою позицію з цього питання.

«З теленовин ми дізнаємося про те, що коїться в Сирії та Іраку, про те що так звана «Ісламська держава» робить із християнською меншиною єзуїтів. І звісно ж люди бояться, і надто після подій у Парижі, Ніцці, Німеччині. Адже ніхто не може контролювати, як поведуться іммігранти», - заявив представник організації «Допомога церкві» Вальдемар Чісло.

Католицькі діячі в Польщі загалом підтримують погляди уряду, який оглядачі все частіше називають націоналістичними. Але є серед священиків і люди з відмінним баченням ситуації.

«До Польщі прибуло більше мільйона шестисот тисяч біженців зі Східної України, всі вони були тепло прийняті. До нас також їхали сирійці та біженці з Близького Сходу. Інформація про те, що ми не приймаємо іммігрантів – неправда. (…) Ми із занепокоєнням дивимося на ситуацію з біженцями і поляки є відкритими у своєму ставленні до них. Але наш уряд повинен показати відкритість також», – ділиться думками архієпископ Кракова – Станіслав Дзівіш.

Тривога при підготовці до приїзду Понтифіка росла не лише через суперечності в поглядах. Після розправи ісламістів над католицьким священиком у Франції у вівторок, в Польщі посилили заходи безпеки.

«Вчорашня ситуація із священиком, який був убитий в нормандській церкві під час меси насправді страшна, прокоментував міністр внутрішніх справ Польщі Маріуш Блащак. – І ми не нехтуємо такими знаками. Хоча Польща дуже безпечна країна, й у нас нема інформації про загрозу невідворотної атаки, ми запровадимо найвищий рівень безпеки. Щодня забезпечувати безпеку й мир у місті будуть 7 500 наших офіцерів».

Живим прикладом перемоги гуманності й миру в Польщі днями стала пара пенсіонерів-музикантів, які прибули у Варшаву зі штату Флорида. Барабанщик Сол Дрієр та акардеоніст Рубі Соснович – вижили в страшних умовах Варшавського гетто. Роками вони мріяли повернутися в рідну Польщу й зіграти там концерт миру. В результаті послухати стареньких прийшли тисячі.

«Ми хочемо відкрити наші серця до усього світу. Байдуже чорного, білого, червоного чи зеленого. Треба щоб у світі був мир. Ви подивіться що коїться! Музика має нам допомогти», - зізнався Сол Дрієр, який пережив Голокост.

Під музику стареньких виконавців танцювала і молодь. Організатори події кажуть – такі концерти – саме те, що зараз потрібно світу. Адже в час, коли політики і війни вчать людей ненавидіти, найголовніше – не розівчитися допомагати й любити.

Дивіться також: Скрипка у США співав заради психологічної реабілітації українців

Your browser doesn’t support HTML5

Скрипка у США співав заради психологічної реабілітації українців. Відео