Жива пам’ять про Майдан

Your browser doesn’t support HTML5

Головне розповісти світу, що відбувається в Україні - активісти "Глобального Майдану"

За кілька тижнів до річниці початку Євромайдану українські й американські активісти зібралися в Нью-Йорку на конференції «Глобальний Майдан», щоб обмінятися ідеями. Учасники події обговорювали: як Україні після буремного року не зникнути з фокусу уваги Заходу.

На конференції «Глобальний Майдан» згадують: як все починалося в листопаді минулого року. Увага всієї світової преси, гордість і солідарність нації, що змусила людей з-за океану подивитись на українців інакше, потроху витіснили інші новини, розчарування самих українців і бажання відвернутися від жахів війни. Організаторка «Глобального Майдану» американська журналістка українського походження Андреа Халупа переконана, що саме зараз українському суспільству пора знову забити на сполох.

Андреа Халупа, організатор конференції «Глобал Майдан» каже:

«Нам – журналістам, режисерам і активістам було набагато легше протягом Майдану відображати те, що відбувалося, тому що все це було в самому серці Києва. Але зараз бої відбуваються набагато далі. Тому там менше журналістів і в рази менше митців. І саме тому зараз ми маємо самоорганізуватись і продукувати музичні кліпи, серії відео для інтернету, ток шоу для Ютьюбу, фільми. Українцям треба використати всю свою креативність для того, щоб розповісти світу про те, що коїться».

Загалом, на подію приїхали активісти із Клівленда, Бостона, Філадельфії, Вашингтона, Нью Джерсі і навіть Канади. Поділитися своїм досвідом краудфандингу – збору коштів для різноманітних проектів прийшла продюсер Вен Алексендра Дейлі. Вона запевняє – в сучасному світі нема майже нічого, що могло б зупинити людину, яка хоче поширювати інформацію і впливати на інших людей:

«Я, наприклад, збирала гроші для неймовірно цікавого блогера Брауна Моссеса, який розповідає воєнні історії, не встаючи з дивану. Він був одним із перших, хто відстежив ситуацію з малайзійським літаком і опублікував допис про те, що Росія збила той літак. Ви теж можете робити такі історії і вам не обов’язково бути у воєнній зоні для того, щоб підвищувати обізнаність людей про те, що відбувається».

Народжений у Львові, а нині американський письменник Майкл Меліс каже, що українцям треба пам’ятати про ще одну річ, яка у нинішній ситуації може видатися дивною, але є конче необхідною для того, щоб достукатися до людей з інших країн. Українським митцям не зайве на озброєння взяти сатиру, адже саме вона підкосила не одного диктатора.

Майкл Меліс говорить:

«Я думаю, що американці взагалі не дуже переймаються іншими країнами, але вони люблять сміятися. Люди взагалі люблять сміятися. Гумор це те, що тирани не можуть відібрати ні у кого. Він створює дружбу і братерство. Гумор допоміг би зрозуміти, що українці, не просто якісь чужинці, що вони такі ж як і ти, але зараз у великій скруті».

Меліс додає: вся Східна Європа з її історією має сильну традицію жартувати в найтемніші часи. Тож і тепер українці мають не забувати про силу духу і простої посмішки. Навіть, якщо посміхатися треба крізь сльози.