Спеціальні потреби

Україна готується відбивати наступ російських бойовиків


Україна готується до повномасштабної війни
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:04 0:00

Україна готується до повномасштабної війни

Українські військові на сході готуються відбивати можливий напад бойовиків, яких підтримує Росія. Про ймовірність наступу свідчить посилення військової присутності Росії на кордоні з Україною. Президент Петро Порошенко каже, що країна готова до повномасштабної війни. Кореспондент «Голосу Америки» повідомляє з передової на Донеччині та Луганщині.

Тут, лише за кілька кілометрів від територій, захоплених терористами, Україна посилює обороноздатність своїх військ для відбиття наступу бойовиків.

Рядовий Сергій Іва з 38-го батальйону каже, що вони повинні бути готові: «Ми отримали інформацію, що наших хлопців від учора обстрілюють мінометами та «Градами».

Капітан і командир цього контрольно-пропускного пункту, який попросив називати його Андрієм, каже, що вони мають достатньо зброї, але бракує солдатів.

«Ми прибули сюди два дні тому. Поки що в нас не було безпосередніх зіткнень з противником. Але кажуть, що тут гуляють невеликі групи, приблизно по 10 осіб у групі», -- каже Андрій.

За його словами, місцеві жителі підтримують українських військових:

«Тут нас підтримують. Буквально з перших же днів привозять їжу. А ще в нас зламалося колесо, десь за 5 кілометрів звідси, я вже планував зі своїм особовим складом ним займатися, а потім приїхав сюди – дивлюся, а воно вже на місці. Звичайно, допомогли. Хто? Місцеве населення допомогло. Я завжди кажу, до місцевого населення треба ставитися з повагою. Тоді й воно до вас буде ставитися з повагою».

Бойовики часто обстрілюють цей пост. Учора сюди влучила ракета з установки «Град», але ніхто не постраждав.

Капітан Андрій Слота каже, що вони мають нову зброю, але люди втомилися:

«Час закінчувати ці пісні й танці та починати або йти на них [бойовиків], або вирішувати це на якомусь законодавчому, виконавчому рівні, щоб уже або людей відпустити, або повернути свою країну собі – і знову ж таки відпустити людей. Скільки вже можна? Пора».

Лише за три останні дні Росія перекинула в Україну понад 100 одиниць військової техніки, у тому числі «Гради» та гармати, повідомили в МЗС. За даними української сторони, Росія спільно з бойовиками формує ударні групи на трьох напрямках – Донецькому, Дебальцевському та Луганському.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG