Спеціальні потреби

В Україну прибув сьомий «гуманітарний конвой» з Росії


Вантажні автомобілі з російським "гуманітарним конвоєм", що повертаються з України, на прикордонному пункті в Ізвариному, 23 серпня 2014 р.
Вантажні автомобілі з російським "гуманітарним конвоєм", що повертаються з України, на прикордонному пункті в Ізвариному, 23 серпня 2014 р.

Російські засоби інформації повідомляють про прибуття на східні території України, які контролюють проросійські сепаратисти, сьомого так званого гуманітарного конвою з Росії.

За даними агентства «РИА Новости», автоколона з більш як 70 автомобілів доправила до Донецька та Луганська «понад 450 тонн вантажу: електротехнічне обладнання, будматеріали, а також паливно-мастильні матеріали».

Досі Росія шість разів незаконно вводила в захоплені сепаратистами й російськими військами частини Донбасу автоколони з невідомим вантажем, які вона називає «гуманітарними конвоями», без дозволу української сторони, без супроводу представників Міжнародного комітету Червоного Хреста та з порушенням міжнародних норм.

Україна та Червоний Хрест відмовляються приймати чи супроводжувати їх, бо Росія не подає детального переліку вантажів або повідомляє про вантажі, які не можуть бути визнані гуманітарними.

Представники Міжнародного комітету Червоного Хреста та українські прикордонники не змогли оглянути черговий «гуманітарний конвой» з Росії, що перетнув кордон 16 листопада між 6:00 та 7:00. Про це на брифінгу повідомив речник Ради національної безпеки та оборони Андрій Лисенко.

«Український зведений підрозділ прикордонників і митників здійснив лише візуальне спостереження за проходженням російського вантажу через державний кордон без виконання покладених на нього контрольних функцій. Вміст вантажу та його призначення українській стороні невідомі», – сказав Лисенко.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG