Спеціальні потреби

Росія перед розширенням агресії бере під контроль бойовиків – експерт


Київ – Щоб зробити можливим широкомасштабний наступ, Росія намагається переформатувати й взяти під контроль угруповання бойовиків, що діють на території так званих «ДНР» і «ЛНР», вважає політичний експерт Юрій Романенко. Путіна не зупинять економічні санкції, оскільки він, розпалюючи війну, намагається переключити увагу росіян із внутрішніх проблем на зовнішнього ворога.

За інформацією РНБО, з території Росії, протягом першої декади листопада, на територію України, яку контролюють сепаратисти, було перекинуто 87 танків Т-64 та 4 танки Т-72, близько 60 одиниць іншої бронетехніки та 100 одиниць артилерії, щонайменше 17 установок «Град». Є свідчення, що у вантажівках так званих «гуманітарних конвоїв» завозяться боєприпаси.

Росія підтягнула до кордонів із Україною оперативно-тактичні ракетні комплекси «Іскандер» із дальність ураження до 500 кілометрів. У Криму, де ще з вересня базуються винищувачі Су-30, тепер, за словами міністра оборони Росії Сергія Шойгу, розгортається база для дальньої авіації та створення міжвидового угруповання військ.

Найближчим часом будуть локальні зіткнення на Донбасі, але поки Росія не готова до широкомасштабного вторгнення, вважає директор Центру політичного аналізу «Стратагема» Юрій Романенко.

Атаки слід очікувати у напрямку Дебальцевого й Маріуполя

«Росія ще не має достатніх ресурсів і необхідного ступеня організованості. Тому спочатку хоче вирішити проблему стійкості та керованості «ЛНР» і «ДНР», й взяти під контроль всі ті козацькі та інші угрупування. Ми бачили, як зник Безлер, який вів самостійну політику. Тому, щоб вирішити задачу широкомасштабного наступу, необхідно, щоб ця територія стала керованою»,– сказав експерт Радіо Свобода в ефірі програми «Ми разом».

Романенко прогнозує, що зараз «удари» слід очікувати у напрямках Маріуполя й Дебальцевого, бо Росії «необхідно вирішити проблему Дебальцевого, яке є найбільшим транспортним вузлом, і по суті розділяє територію «ЛНР»/«ДНР» навпіл. Також необхідно вирішити задачу виходу до моря через Маріуполь, оскільки є проблема із забезпеченням сепаратистів продовольством. Логістика вимагає виходу до моря».

Розширення конфлікту буде у 2015 році – Романенко

Юрій Романенко очікує «розширення конфліктних територій й поширення насильства на все більше і більше областей у 2015 році».

Експерт пояснює, що «Путін грає в те, щоб перенести власні помилки, яких він припустився протягом 15 років, на Україну, щоб переключити увагу еліти та росіян на ці проблеми». Окрім цього, Росія має стратегічну мету, «як вони її визначають, створення «подушки безпеки» щодо Європи та НАТО через встановлення контролю над південним сходом України».

Крім цього Росія хоче отримати доступ до ресурсів українського ВПК, необхідних для модернізації української армії та отримати контроль над усіма інфраструктурними ланками.

Як швидко й яким потужним може бути поширення війни на інші регіони України, на думку Юрія Романенка, «напряму залежить від того, як буде розвиватися політична ситуація в самій Україні».

Передрук з "Радіо Свобода"
XS
SM
MD
LG