Дедлайн давно минув — Кірбі про допомогу Україні

Джон Кірбі під час брифінгу у Білому домі вівторок 2 квітня. Фото: Reuters/Evelyn Hockstein

Конгрес мав ухвалити законопроєкт про додаткову допомогу Україні та іншим партнерам ще кілька тижнів або місяців тому. Про це заявив радник із комунікацій Білого дому Джон Кірбі під час брифінгу у вівторок, 2 квітня.

Відповідаючи на питання кореспондентки Голосу Америки Юлії Ярмоленко, чи є у Білого дому крайній термін, коли Палата представників США має проголосувати допомогу для України, посадовець зауважив, що дедлайн давно минув.

“Українські командири на місцях ухвалюють важкі рішення щодо того, які позиції вони будуть займати, яку зброю вони використовуватимуть. А в деяких місцях, як на Донбасі, вони втрачають позиції. Дедлайн давно минув”, — сказав Кірбі.

Говорячи про альтернативні заходи для підтримки України без схвалення Конгресу, Кірбі наголосив, що адміністрація президента вже їх вжила — він нагадав про пакет допомоги на 300 мільйонів доларів, який Пентагон виділив 12 березня 2024 року.

Дивіться також: Білий дім оголосив новий пакет допомоги Україні на 300 млн доларів: де взяли кошти

Посадовець заявив, що Білий дім продовжуватиме шукати, як допомогти Україні, однак наголосив, що єдине, що справді змінить ситуацію, це схвалення запиту Білого дому на додаткове фінансування питань нацбезпеки [законопроект із допомоги Україні - ред.].

“Ми будемо продовжувати шукати та дивитися, що ще ми можемо зробити, але, відверто кажучи, наші руки тут зв’язані. Нам потрібно схвалення запиту на додаткове фінансування”, — підсумував він.

Питання американської допомоги Україні з осені минулого року застрягло в Конгресі.

Після чотирьох місяців перемовин, 13-го лютого Сенат США погодив пакет допомоги іноземним партнерам, який серед іншого передбачає 60 мільярдів доларів на допомогу Україні.

Відтоді доля допомоги Україні вирішується в Палаті представників. Спікер Палати представників республіканець Майк Джонсон заявив, що не винесе сенатську версію законопроєкту на голосування, мовляв, в ній бракує положень щодо безпекової ситуації на американсько-мексиканському кордоні. Своєї обіцянки він дотримується і досі.

Однак у Палаті представників і демократи, і республіканці зареєстрували альтернативні петиції, щоб погодити допомогу Україні в обхід спікера.

Дивіться також: Джонсон: конгресмени США готують нову версію пакету допомоги Україні

Напередодні спікер Джонсон заявив, що має намір ініціювати новий законопроєкт щодо допомоги Україні, до якого увійдуть важливі "інновації", порівняно з законопроєктом, який подав президент США Джо Байден, і який вже пройшов схвалення в Сенаті.

Серед важливих інновацій, яких можна очікувати в законопроєкті, Джонсон перелічив можливість конфіскації російських активів, надання допомоги Україні у вигляді позики, а також положення, що сприяють збільшенню експорту енергоресурсів зі США, щоб зменшити надходження для Путіна.

Дивіться також: "Відмінність без особливої різниці". Преса про "інновації" до пакету допомоги Україні від США запропоновані Джонсоном