Спеціальні потреби

Янукович обіцяє провести спільний парад з Москвою в Севастополі


Віктор Янукович, який сьогодні перебуває в Криму, підтвердив наміри щодо організації спільного україно-російського параду зі святкування 65-річчя річниці перемоги у Севостополі.

Ближчим часом має з`явитися указ, в якому буде відображений увесь комплекс заходів святкування Дня Перемоги у цьому році, зокрема, й проведення військових парадів у містах-героях України.

Спочатку планувалося, що підготовкою займеться міністр оборони Єжель, однак потім з`явилася інформація що підготовка відбуватиметься на найвищому рівні і очолюватиме її особисто прем`єр Азаров.

Янукович нині заявляє - гідне святкування 65 річниці Перемоги у Великій вітчизняній війні для України має не лише військово-патріотичне, а й морально-етичне значення. Раніше російський президент Медведєв казав, що сьогодні самий важливий спільний духовний проект для двох країн – спільна перемога.

Очікується, що ще до параду Віктор Янукович ще раз поїде до Москви, де вчора був міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко.

Але в Москві Янукович говоритиме не лише про духовні проекти. Не виключено, що головною темою поїздки стане питання постачання газу та ціни на нього.

Як заявив сьогодні віце-прем`єр Сергій Тігіпко, Україна може звернутися до Росії з проханням знизити ціну. «Ця ціна не повинна бути значно вищою, ніж, скажімо, для Білорусі», - сказав він журналістам. За словами Тігіпка, економіки України та Білорусі досить схожі, що дає підстави для використання аналогічних цін на російський газ.

Як відомо, раніше Янукович пообіцяв росіянам скасування указу свого попередника Ющенка про присвоєння звання Героя України Степанові Бандері та можливість продовження базування Чорноморського флоту Росії у Севастополі.

XS
SM
MD
LG