Спеціальні потреби

Обама і Кальдерон обговорили проблеми імміграції і наркоторгівлі


Президенти Барак Обама і Феліпе Кальдерон провели у Білому домі переговори, які зосереджувались на імміграційних проблемах і триваючій боротьбі з наркокартелями.

Це - перший державний візит президента Мексики Кальдерона з часу обрання Барака Обами президентом США, хоча від січня 2009 року обидва лідери зустрічались тричі. На церемонії, що відбулась на галявині, перед Білим домом, Барак Обама назвав Кальдерона важливим партнером:

«Цей візит надзвичайно актуальний, як для Північної Америки, так і для цілого світу. У 21 столітті ми визначаємось не стільки кордонами, скільки зв’язками. І я кажу і вам, і мексиканському народові: будьмо разом, зустрічаймо майбутнє разом, працюймо разом».

Провідним питанням переговорів була імміграційна політика США. Схвалений в Аризоні закон, який повинен вступити в силу у липні, зобов’язує іммігрантів штату постійно мати при собі документи, що посвідчують особу, та уповноважує поліцію перевіряти усіх, хто викликає підозру у незаконному перебуванні у США. На спільній прес-конференції президент Обама визнав, що новий закон може бути використаний у дискримінаційному порядку. Зі свого боку президент Кальдерон - запевнивши, що Мексика поважає закони США - наголосив, що не погоджується з позицією Аризони:

«Ми і надалі засуджуватимемо практику криміналізації міграції, коли до людей, які важко працюють, ставляться як до кримінальних злочинців».

Питання документів, що посвідчують особу, стало і несподіваною темою в ході зустрічі перших леді США і Мексики з учнями молодших класів однієї з місцевих початкових шкіл. Одна учениця другого класу запитала Мішель Обаму, чи це правда, що президент відсилає з країни усіх, хто не має документів:

«Ви говорите, що Барак Обама відсилає усіх, хто не має належних паперів?»

Мішель Обама відповіла:

«Над цим слід працювати, правильно? Щоби в країні у всіх були відповідні документи, так?»

Тоді дівчинка, по-дитячому, зізналася, що в її мами немає жодних документів. Перша леді у відповідь на це зазначила:

«Над цим слід попрацювати, це треба виправити...»

Президент Обама знову закликав Конгрес посилити роботу над вичерпною імміграційною реформою.

Президенти Мексики і США також обговорили триваючу боротьбу з наркокартелями. За підрахунками, у результаті насилля, пов’язаного з наркобізнесом, у Мексиці загинуло 23 тисячі людей. Кальдерон вказав на те, що обидві країни прагнуть посилити охорону кордонів:

«Обидві країни прагнуть безпеки на кордоні. Ми погодились щодо необхідності запровадження заходів, покликаних зупинити надходження наркотиків, зброї і контрабандної готівки через кордон».

Як додав Барак Обама, Сполучені Штати повинні зменшити попит на наркотики і зупинити надходження до Мексики зброї і грошей, які потрапляють до наркокартелей. «Ці зусилля, - наголосив президент, - вимагатимуть подальших спільних зусиль обох країн.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG