Спеціальні потреби

Скрипковий майстер продовжує традицію своїх пращурів


Як зробити скрипку вдома
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:26 0:00
Direct link

Як зробити скрипку вдома

Сучасна молодь переважно мріє про кар’єру бізнесмена, програміста чи інших, престижних професій. Навряд чи багато молодих людей прагнуть стати майстрами виготовлення ... скрипок.

Однак, Ричард Максім мріяв про це з дитинства, адже цим ремеслом понад 100 років займались усі чоловіки його родини.

«Деякі інструменти я успадкував від діда. Деякі залишилися ще з майстерні прапрадіда», - розповідає Ричард.

Ричард Максім походить з родини професійних скрипкових майстрів і питання, чим займатися у житті вирішив для себе дуже легко:

«Я завжди був зачарований скрипками мого діда. Коли я потрапляв в його майстерню, то завжди думав – я хочу чим займатися. А коли виріс, зрозумів – я повинен цим займатися».

Прапрадід Ричарда почав виготовляти скрипки на початку 19-го сторіччя у Пенсільванії. Ще два покоління займалися цією справою. Однак, батько Ричарда, скрипаль і музичний критик, не був зацікавлений продовжувати традицію, хоча і навчив сина грати на скрипці.

Ричард каже, що зберегти традицію, яку започаткувала його родина, для нього надзвичайно важливо.

Свою першу скрипку Ричард виготовив з допомогою професійного майстра у 2011-му році, негайно після закінчення коледжу.

Ричард робив цю скрипку приблизно 7 місяців, ще 2 місяці її лакував.

Змайстровану власноруч скрипку Ричард приніс у компанію, що спеціалізується на виробництві і продажі смичкових інструментів, і… попросився на роботу. Зараз він займається ремонтом скрипок. Згодом, Ричард сподівається досягти рівня майстерності, який дозволить йому виготовляти інструменти.

Власник компанії Дельтон Поттер переконаний, що мрія Ричарда здійсниться:

«Ричард знає, що може виготовляти скрипки і робити це на рівні своїх дідусів. Але робити це треба щодня і постійно покращувати і вдосконалювати свою майстерність».

У цій крамниці можна придбати чи взяти на прокат скрипку з різних куточків світу – від заводської до виготовленої вручну. Ціни коливаються – від кількасот до шістдесяти тисяч доларів. Компанія має 6 скрипкових майстрів, серед яких і сам власник Дельтон Поттер, який каже:

«Дорогі скрипки призначені для професіоналів, які грають на великих сценах, як то Національний симфонічний оркестр, Вашингтонська опера, Центр імені Кеннеді».
«Я завжди був зачарований скрипками мого діда. Коли я потрапляв в його майстерню, то завжди думав – я хочу чим займатися. А коли виріс, зрозумів – я повинен цим займатися».
Ричард Максім, скрипковий майстер

Утім, молоді талановиті музиканти так само зацікавлені у високоякісних скрипках.

Меріса Мерфі, власниця музичної студії у Вашингтоні, - клієнтка Дельтона каже:

«Талановитий, відданий музиці учень буде грати добре на будь-якому інструменті. Чи хочемо ми допомогти такій дитині мати інструмент кращої якості? Звичайно, що так. Коли музикант виводить чудовий звук, тон і відчуває при цьому вібрацію, він закохується у цей звук».

Ричард Максім хоче створювати саме такі інструменти та мріє стати майстром світового класу. Він сподівається залишити по собі спадщину через свої скрипки і, одночасно, продовжити пам’ять про його пращурів, професійних скрипкових майстрів.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG