Спеціальні потреби

Піаніно - засіб, який зближує людей?


Музика збагачує життя, приносить насолоду, сприяє розвитку і навіть лікує. А ще музика може зблизити людей у великих містах, поглибити порозуміння і викликати співчуття, а можливо навіть відродити у світі здатність посміхатися і співати?!

Одного дня молодому чоловіку на ім’я Люк Джерам прийшла в голову ідея залишити піаніно на площі велелюдного міста і… подивитися, що з цього вийде. Він розповідає:

«Я поставив 167 піаніно у 8 містах світу: від Сіднею до Сан-Паулу; від Лондона до Барселони».

Тепер ці інструменти з’явилися і у Нью-Йорку. «Велике яблуко» з майже 20 мільйонним населенням є першою зупинкою проекту Люка у Сполучених Штатах. Він каже:

«Це допомагає людям, таким як я, що грають лише удома, стати «концертним» піаністом. Піаніно – це як порожня канва, що дозволяє проявити творчість, і це неймовірно».

Ідея з піаніно з’явилася у нього 2 роки тому, сидячи у пральні самообслуговування. Людей було багато, але ніхто ані не розмовляв, ані не посміхався.

«Я усвідомив, що мабуть багато таких маленьких громад у місті. Люди знаходяться поруч, але не спілкуються між собою. І я подумав, а якщо поставити піаніно, яке спонукало б до розмови», - розповідає Люк Джерам.

Втілити ідею у життя Люку допомогла благодійна організація «Співи надії», що, серед іншого, займається поширенням уроків музики в американських школах.

Представниця організації Каміль Замора каже:

«Ми хочемо, аби всі діти у цьому місті мали можливість вивчати мистецтво».

Загалом у Нью-Йорку розміщено 60 піаніно. Всі вони подаровані благодійниками і розмальовані місцевими митцями - тому кожен інструмент не схожий на інший.

Випадковому спостерігачеві може здатися, що двоє чоловіків, які сидять за піано, грають разом кілька років. Насправді вони ніколи не бачилися і познайомились лиш кілька хвилин тому.

«Люди збираються разом, дивляться і це саме те, що музика покликана робити – приносити задоволення», - каже юний нью-йоркчанин.

Біллу Скалі – 92 роки і він приходить до піано щодня. Піаніст визнає:

«Піаніно, як магніт для мене. Притягує до себе».

Музичний інструмент приваблює не тільки людей поважного віку. Звуки музики манять усіх: від малих до… чотириногих. І як, виглядає, усім подобається бути в центрі уваги.

Проект Люка уже став сенсацією в Інтернеті. Про це свідчить поява численних відео кліпів, фотографій і розповідей.

«Я пишаюся своїм проектом і надіюсь, що публіка також отримує задоволення. Він став успішним завдяки мешканцям Нью-Йорка», - каже творець проекту Люк Джерам.

Ще тиждень мешканці і гості міста матимуть нагоду насолоджуватися його задумом. Опісля піаніно передадуть школам і громадським організаціям.

Окрім Нью-Йорка піаніно заполонять центральні площі Сінсінаті, Сан-Хозе і Ґранд-Рапідс.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG