Спеціальні потреби

Папа Бенедикт XVI: діалог – запорука миру на Близькому Сході


Синод єпископів з Близького Сходу у Ватикані.
Синод єпископів з Близького Сходу у Ватикані.

Папа римський Бенедикт XVI наголосив на важливості діалогу на Близькому Сході. Він сказав, що це єдиний шлях до припинення ізраїльсько-палестинського конфлікту.

Під час недільного богослужіння у Ватикані з нагоди закінчення двотижневого синоду єпископів у справі Близького Сходу, понтифік зазначив, що цей регіон занадто довго поражений конфліктами, війнами, насильством і тероризмом.

Він підтримав оприлюднене єпископами звернення до Ізраїлю про необхідність прийняття ізраїльтянами резолюцій ООН із закликами до припинення окупації арабських земель.

У заключному документі, оприлюдненому на закінчення синоду, єпископи закликали Ізраїль не вживати біблійного поняття «обітована земля» для оправдання, як це названо, «несправедливості щодо палестинців».

Папа римський Бенедикт XVI сказав, що християнство спроможне сприяти справжній свободі релігії у світі, яка, за його словами, є неодмінним правом людини, яке мусить поважати кожна держава.

Синод єпископів також підтримав пропозицію Ватикану про надання Єрусалиму спеціального статусу, як священного міста для трьох головних монотеїстичних релігій світу: іудаїзму, християнства та ісламу. Синод ткож підтримав, як розв’язку близькосхідного конфлікту, створення двох держав – ізраїльської і палестинської з міжнародно визнаними кордонами.

XS
SM
MD
LG