Спеціальні потреби

США виділять Україні $1 мільярд кредитних гарантій


Підписання угоди у Києві. 3 червня.
Підписання угоди у Києві. 3 червня.

Міністр фінансів США Джейкоб Лью заявив, що підписання угоди свідчить про подальшу американську підтримку України в ході впровадження нею реформ.

Уряди Сполучених Штатів та України у п’ятницю підписали угоду про надання кредитних гарантій Києву на один мільярд доларів.

Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.

Угоду підписали міністр фінансів України Олександр Данилюк, посол США в Україні Джеффрі Пайєтт і уповноважений представник місії USAID Джоель Сандефур.

Вашингтон пообіцяв ще у листопаді минулого року надати таку допомогу за умови, що уряд у Києві надалі просуватиме реформи, які застрягли внаслідок політичної кризи в країні.

У четвер Верховна Рада ухвалила конституційну реформу правосуддя та новий закон про судоустрій і статус суддів, які передбачають повне перезавантаження судоустрою України.

Мінстр фінансів США Джейкоб Лью заявив, що підписанням угоди про надання цього третього траншу кредитних гарантій США засвідчили про свою подальшу підтримку економічних реформ України.

Про це також заявив посол США Пайєтт, зазначивши, що угода забезпечить урядові України підтримку у період подальшого втілення економічних реформ.

«Така гарантія – це потужний сигнал, що свідчить про подальшу підтримку України з боку США у ході впровадження реформ, які мають реалізувати прагнення українського народу до заможного та демократичного майбутнього», – зауважив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

Як повідомили в посольстві США в Україні, це вже третя угода на таку суму, підписана між двома країнами від травня 2014 року.

В українському Міністерстві фінансів уточнили, що дві попередні угоди, укладені зі США 2014 і 2015 років, дозволили Україні залучити два мільярди доларів на зовнішніх ринках за рекордно низькими ставками і спрямувати їх на втілення програми реформ.

Щодо нинішніх кредитних гарантій, президент України Петро Порошенко повідомив на своїй сторінці у Twitter, що домовленість про угоду було досягнуто під час його візиту у Вашингтоні, зустрічей із президентом та віце-президентом США.

Україна далі веде переговори з Міжнародним валютним фондом щодо надання їй третього траншу кредиту у розмірі близько 1,7 млрд доларів.

Дивіться також: Корумпованим суддям варто піти зараз - Бєдовой, рух Наливайченка

Корумпованим суддям варто піти зараз - Бєдовой, рух Наливайченка. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:08 0:00

XS
SM
MD
LG