Спеціальні потреби

США звинувачують чотирьох осіб у терористичній змові


Американські орган влади звинуватили чотирьох чоловіків, включно з колишнім військовослужбовцем збройних сил США, у змові з метою вбивства американців за кордоном. Запідозрені особи планували стати бойовикаими аль-Кайди і Талібану.

У понеділок Федеральне бюро розслідувань заявило, що група планувала взяти участь у «насильницькому джихаді», включно з бомбовими нападами на військові бази та інші урядові об’єкти.

За повідомленням ФБР, у 2010 році натуралізований американський громадянин афганського походження Согіель Омар Кабір ознайомив двох чоловіків з радикальною ісламською доктриною духівника Анвара аль-Авлакі, який загинув торік у результаті атаки з безпілотного літака в Ємені. Органи влади кажуть, що Кабір служив у військово-повітряних силах США у 2000 і 2001 роках.

Слідчі кажуть, що опісля ці особи завербували четвертого чоловіка, і що Кабір відвідав Афганістан, де планував зустрітися з терористами.

Кабіра затримано в Афганістані. Три інші чоловіки – один громадянин США і два постійні мешканці США, народжені в Мексиці і на Філіппінах – перебувають під арештом у штаті Каліфорнія.

Якщо їх визнають винними – їм загрожує 15-річний термін у федеральній в’язниці.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG