Спеціальні потреби

У США проходить американсько-російська зустріч на високому рівні


Держсекретар США Джон Керрі і міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров
Держсекретар США Джон Керрі і міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров
У п'ятницю в приміщенні Державного департаменту у Вашингтоні проходить зустріч держсекретаря США Джона Керрі і міністра оборони Чака Гейґела з їхніми російськими колегами - міністром закордонних справ Сергієм Лавровим і міністром оборони Сергієм Шойгу.

Ця зустріч відбувається буквально через два дні після прийняття адміністрацією США рішення скасувати зустріч між Обамою і Путіним, яка була запланована на наступний місяць у Москві, перед самітом «Великої двадцятки» в Санкт-Петербурзі.

Як гадається, Керрі проситиме Росію видати США колишнього контрактника Агентства національної безпеки Едварда Сонудена, якому Москва надала тимчасовий притулок. Сноудена звинувачують в оприлюдненні інформації про таємні програми стеження США.

На порядку денному вашингтонських переговорів стоятимуть питання Сирії, глобальної безпеки та прав людини. За повідомленням речниці Державного департаменту Джен Сакі, учасники, напевно, обговорюватимуть й справу Сноудена.

Рішення Росії надати притулок Сноудену, що умовжливило йому уникнути судового процесу, обурило Сполучені Штати. Це одне з низки питань, які призвели до скасування Обамою запланованого на вересень саміту з Путіним.

Сакі зазначила, що Керрі і Гейґел також мають намір обговорювати з російськими колегами питання Афганістану, Північної Кореї, Ірану та зусиль щодо організації міжнародної конференції на тему досягнення миру в Сирії.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG