Спеціальні потреби

Державний департамент США про ситуацію в Сирії


Джон Кірбі

Бюро прес-секретаря Державного департаменту США Джона Кірбі оприлюднило в середу заяву такого змісту:

Державний секретар Джон Керрі мав сьогодні вранці телефонну розмову з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

Державний секретар Керрі висловив серйозне занепокоєння у зв’язку із загостренням ситуації в Сирії, зокрема, щодо триваючих атак російських і сирійських урядових сил по лікарнях, мережі водопостачання, а також інших видах цивільної інфраструктури в Алеппо.

Секретар дав чітко зрозуміти, що Сполучені Штати та їх партнери вважають Росію відповідальною за цю ситуацію, в тому числі за використання запалювальних і бункерних бомб Buster у міських районах і різку ескалацію, яка створює великий ризик для цивільного населення.

Секретар підкреслив, що від Росії залежить, щоб зупинити атаки і дозволити гуманітарний доступ до Алеппо та інших районів, яким потрібна допомога. Він поінформував міністра закордонних справ про те, що Сполучені Штати готується до призупинення двостороннього співробітництва США – Росія щодо Сирії – у тому числі про створення Спільного центру з виконання угод – якщо Росія не вдасться до термінових заходів для припинення атак на Алеппо і не відновить угоди про припинення військових дій.

XS
SM
MD
LG